• 2016-04-13

Wszystko o mojej matce

22 kwietnia Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na premierę spektaklu Wszystko o mojej matce w reżyserii Michała Borczucha.

„Wszystko o mojej matce”, reż. Michał Borczuch (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wszystko o mojej matce”, reż. Michał Borczuch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystko o mojej matce tytułem nawiązuje do filmu hiszpańskiego reżysera, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego, inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka.

Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80. i 90.

Michał Borczuch znany jest łaźniowej publiczności ze spektaklu Paradiso – projektu, w którym wzięły udział osoby ze spektrum autyzmu. Obecnie jest jednym z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia. Kilkukrotnie był nominowany do Paszportu „Polityki”, a w ubiegłym roku zdobył statuetkę Boskiego Komedianta za najlepszy spektakl festiwalu Boska Komedia – Apokalipsę.

Wszystko o mojej matce
Premiera: 22 kwietnia 2016 roku, godz.19.00
Reżyseria: Michał Borczuch
Autor: Tomasz Śpiewak
Dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Scenografia: Dorota Nawrot
Muzyka: Bartosz Dziadosz
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Obsada: Iwona Budner, Dominika Biernat, Monika Niemczyk, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Krzysztof Zarzecki, Marta Ojrzyńska.
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Dodaj komentarz