• 2016-04-13

Zaproś poezję do swojego mieszkania

Od 1 do 3 czerwca potrwa 11. edycja festiwalu Miasto Poezji. Jego nieodłączną częścią stały się Mieszkania Poezji – spotkania poetyckie organizowane przez lublinian w ich własnych mieszkaniach i domach. Jest to jedyna taka inicjatywa w Polsce, a najprawdopodobniej także na całym świecie. Każdego roku podczas festiwalu odbywa się nawet do 80 takich spotkań.

Miasto Poezji – logotyp (źródło: materiały prasowe)

Miasto Poezji – logotyp (źródło: materiały prasowe)

W tym roku po raz kolejny organizatorzy zapraszają lublinian do włączenia się w tworzenie programu Miasta Poezji. Można to zrobić, biorąc udział w dwóch inicjatywach: Twoje Mieszkanie Poezji i Zaproś poetkę/poetę do mieszkania.

Twoje Mieszkanie Poezji to spotkania w całości wymyślone i przygotowane przez lublinian. Można czytać wiersze ulubionego poety w gronie znajomych. Można układać własne wiersze ze słów wyciętych z gazet. Można też urządzić pokaz filmu lub minikoncert z poezją w tle. A może mały happening w swoim domu? Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Mieszkania Poezji, fot. Dominik Jackowski (źródło: materiały prasowe)

Mieszkania Poezji, fot. Dominik Jackowski (źródło: materiały prasowe)

Czy nie kusiło cię kiedykolwiek, by porozmawiać z pisarką lub pisarzem prywatnie? Może bałeś się zadać pytanie na spotkaniu autorskim? Zaproś poetkę/poetę do mieszkania to propozycja dla tych, którzy chcieliby zorganizować spotkanie poetyckie u siebie w mieszkaniu. Można zaprosić swoich znajomych i razem cieszyć się spotkaniem z literaturą, o którym będzie można opowiadać przez wiele lat. Co ważne: to organizator Festiwalu pokrywa koszty przyjazdu i honorarium pisarza. Tobie pozostanie jedynie zaparzenie kawy lub herbaty.

Miasto Poezji wybrało ośmioro wspaniałych poetek i poetów. W kolejne niedziele w Radiu Lublin, w programie Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa, będą ogłaszane nazwiska dwóch osób, czekająca na zaproszenia lublinian. Informacje o nich pojawią się tego dnia także na stronie Miasta poezji oraz na Facebooku. Pierwsze propozycje organizatorów to Jacek Dehnel oraz Ilona Witkowska.

Na wszystkie zgłoszenia Mieszkań Poezji organizatorzy czekają do 3 maja.

Mieszkania Poezji
W ramach Festiwalu Miasto Poezji
Od 1 do 3 czerwca 2016 roku
Termin przesyłania zgłoszeń: 3 maja 2016 roku
Lublin

Dodaj komentarz