Gala wręczenia Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Koncert Galowy z okazji wręczenia Pomorskiej Nagrody Artystycznej na stałe zagościł w repertuarze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. To najważniejsze wyróżnienie Samorządu Województwa Pomorskiego kierowane do środowiska artystycznego tego regionu zostanie przyznane 21 kwietnia w Sali Koncertowej PFB, przy dźwiękach muzycznych impresjonistów.

Marek Bracha – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Bracha – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku część artystyczna Gali oprze się na fortepianowym występie Marka Bracha, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB. Pianista wykona utwory Elgara, Debussy’ego, De Falla i Ravela, które dodadzą Gali iście oscarowego charakteru. Przywodzą one na myśl muzykę filmową z dawnych lat. Utwory dwóch ostatnich, należących do nurtu impresjonistycznego w muzyce klasycznej, zabiorą gości Filharmonii na spacer po dalekich, czasem egzotycznych plenerach. Słuchacze dowiedzą się, jak brzmią hiszpańskie noce i wiedeńskie bale. Będą to utwory pełne pozytywnej energii, a jednocześnie przyjemne dla ucha i wprowadzające w pozytywny nastrój.

Pomorska Nagroda Artystyczna od 2001 roku stała się Nagrodą Samorządu Województwa Pomorskiego. Ma ona na celu wyłonienie twórców i organizatorów wydarzeń artystycznych w trzech kategoriach. Obok Pomorskiej Nagrody Artystycznej są to Pomorska Nadzieja Artystyczna i Pomorska Nagroda Artystyczna za Mecenat Kultury. Zwycięzcy otrzymują gratyfikację finansową, a także statuetkę Gryfa Pomorskiego.

Pomorska Nagroda Artystyczna
21 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR