• 2016-04-13

Pierwszy koncert nowego trio Leszka Możdżera

W dniach 24–25 maja tafla Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu już po raz kolejny stanie się tłem dla znakomitych koncertów, dobranych przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Enter Enea Festival. Podczas dwóch dni muzycznych spotkań na plenerowej scenie Festiwalu zagrają dwa tria, trzy kwartety i orkiestra. Tegoroczna edycja będzie powrotem do korzeni. Zarówno tych gatunkowych, jak czysto emocjonalnych, które znajdą swoje odzwierciedlenie podczas spotkania z publicznością.

„Enter Enea Festival”– plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Enter Enea Festival”– plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najlepszym wyrazem tęsknoty do muzycznego rdzenia, będzie koncert nowego tria Leszka Możdżera, które wystąpi pierwszego dnia Festiwalu. Do nowego repertuaru, Możdżer zaprosił muzyków, którzy uzupełniają go w poszukiwaniach jazzowych korzeni: niemieckiego basistę Dietera Ilga i amerykańskiego perkusistę – Erica Allena. Projekt, przygotowywany specjalnie na Enter, jest wyrazem potrzeby powrotu do tradycji jazzowej. Nowy repertuar odbiega nieco od dotychczasowej twórczości pianisty i kompozytora i stanowi nawiązanie do języka jazzu środka.

Enter odbywa się co roku, późną wiosną, w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z kameralną ekskluzywnością wynikającą z bliskiego kontaktu z artystami, a przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Enter Enea Festival
24 i 25 maja 2016 roku
Plener Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu

Dodaj komentarz