• 2016-04-13

aKINO – inspiruje do działania!

Już w maju rusza najnowszy filmowy projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży i prawie dorosłych – aKINO. Pięć miesięcy działań skupionych wokół różnych tematów: tożsamości, kreatywności, aktywności, historii i uczuć. A wszystko po to, by zachęcić młodszych i starszych do zaangażowania się w działania twórcze i społeczne oraz promować wartościowe kino.

aKINO – filmowy projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli (źródło: materiały prasowe organizatora)

aKINO – filmowy projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na każdy miesiąc działań aKINO przygotowało projekcje filmowe dla dzieci i uczniów w każdym wieku – od przedszkolaków, do licealistów. Ale to nie wszystko. Obejrzane filmy będą podstawą i inspiracją do działań – specjalnych aktywności, wśród których znajdzie się między innymi tworzenie autoportretu stylem dowolnym – audiowizualnym, wielkie polowanie na litery w przestrzeni miejskiej, ustalenie 10 zasad dobrze zaprojektowanego miasta, treningi w każdych warunkach z Przewodnikiem po mikrosportach i składanie serduszek origami dla pewnej wielkiej charytatywnej akcji.

Wśród filmów znajdą się takie produkcje, jak nowozelandzka Operacja hip-hop opowiadająca o podróży grupy tancerzy-seniorów na mistrzostwa świata w tańcu w Las Vegas czy poruszający Mustang – nagrodzony m.in. na festiwalach w Berlinie, Cannes, Sztokholmie i Odessie, nominowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć między innymi nominowaną do Oscara, ujmującą historię przyjaźni myszy i niedźwiedzia o artystycznych duszach pod tytułem Ernest i Celestyna oraz niezwykle mądrą i ciepłą animację Wielka wyprawa Molly, która miała swoją światową premierę podczas tegorocznego Berlinale.

To i o wiele więcej już od maja w projekcie aKINO. Niech ten projekt będzie impulsem i zachętą do aktywności wszelakiej – fizycznej, intelektualnej i społecznej. Projekt powstał w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorem projektu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

aKINO – filmowy projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli 
W ramach ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
Koordynacja: Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
Od maja do grudnia 2016 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR