• 2016-04-13

aKINO – inspiruje do działania!

Już w maju rusza najnowszy filmowy projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży i prawie dorosłych – aKINO. Pięć miesięcy działań skupionych wokół różnych tematów: tożsamości, kreatywności, aktywności, historii i uczuć. A wszystko po to, by zachęcić młodszych i starszych do zaangażowania się w działania twórcze i społeczne oraz promować wartościowe kino.

aKINO – filmowy projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli (źródło: materiały prasowe organizatora)

aKINO – filmowy projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na każdy miesiąc działań aKINO przygotowało projekcje filmowe dla dzieci i uczniów w każdym wieku – od przedszkolaków, do licealistów. Ale to nie wszystko. Obejrzane filmy będą podstawą i inspiracją do działań – specjalnych aktywności, wśród których znajdzie się między innymi tworzenie autoportretu stylem dowolnym – audiowizualnym, wielkie polowanie na litery w przestrzeni miejskiej, ustalenie 10 zasad dobrze zaprojektowanego miasta, treningi w każdych warunkach z Przewodnikiem po mikrosportach i składanie serduszek origami dla pewnej wielkiej charytatywnej akcji.

Wśród filmów znajdą się takie produkcje, jak nowozelandzka Operacja hip-hop opowiadająca o podróży grupy tancerzy-seniorów na mistrzostwa świata w tańcu w Las Vegas czy poruszający Mustang – nagrodzony m.in. na festiwalach w Berlinie, Cannes, Sztokholmie i Odessie, nominowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć między innymi nominowaną do Oscara, ujmującą historię przyjaźni myszy i niedźwiedzia o artystycznych duszach pod tytułem Ernest i Celestyna oraz niezwykle mądrą i ciepłą animację Wielka wyprawa Molly, która miała swoją światową premierę podczas tegorocznego Berlinale.

To i o wiele więcej już od maja w projekcie aKINO. Niech ten projekt będzie impulsem i zachętą do aktywności wszelakiej – fizycznej, intelektualnej i społecznej. Projekt powstał w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorem projektu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

aKINO – filmowy projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli 
W ramach ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
Koordynacja: Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
Od maja do grudnia 2016 roku

Dodaj komentarz