• 2016-04-13

Uczta dla fanów jazzu

17 kwietnia Aga Derlak Trio zagrają w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. To młodzi, zdolni i oryginalni artyści, którzy zostali nominowani do Fryderyków 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Aga Derlak Trio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aga Derlak Trio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Znałem ją jako fantastyczną flecistkę, no ale na pianie to prawdziwa rewelacja – tak o liderce grupy, Agnieszce Derlak powiedział Zbigniew Namysłowski.

Zespół powstał w 2012 roku. W składzie, poza Agą Derlak grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista – Bartosz Szablowski. Artyści studiują na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wcześniej uczyli się na Wydziale Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zespół gra przede wszystkim autorskie utwory. To odważne i szalone kompozycje, choć nie brak im liryzmu. W ubiegłym roku artyści wydali swoją debiutancką płytę – First Thought, sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetica.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.15 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek: Michałów). Powrót po koncercie.

Aga Derlak Trio
17 kwietnia 2016 roku, godz. 17.00
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Dodaj komentarz