• 2016-04-12

7. LGBT Film Festiwal

Od 15 kwietnia w kinie Kosmos w Katowicach będzie miała miejsce kolejna odsłona LGBT Film Festiwal. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną filmy dotyczące problemów lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans.

7. LGBT Film Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. LGBT Film Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tak jak w poprzednich edycjach, w programie tegorocznego LGBT Film Festiwalu znalazły się najciekawsze propozycje filmów, których tematyka dotyczy przedstawicieli mniejszości seksualnych. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z produkcjami docenionymi na najważniejszych festiwalach.

Wydarzenie rozpocznie się od filmu Kocur w reżyserii Klausa Händla. Film nagrodzony został statuetką Teddy na festiwalu w Berlinie i opowiada o życiu pary muzyków, w którym wszystko układa się pomyślnie do momentu, gdy następuje nieoczekiwany i niewytłumaczalny przypływ agresji.

Poza tym zobaczyć będzie można, m.in.: film April Winney The David Dance – amerykański komediodramat o autorze radiowej audycji Gay talk, izraelski dokument Jake’a  Witzenfelda Oriented o trójce przyjaciół odkrywających swoją tożsamość seksualną w Tel Awiwie podczas konfliktu izraelsko-palestyńskiego, dramat Pedro w reżyserii Nicka Oceano, opowiadający prawdziwą historię Pedro Zamory – pierwszego geja żyjącego z wirusem HIV, który pojawił się w telewizyjnym reality show oraz dwa bloki krótkich metraży.

7. LGBT Film Festival
Od 15 do 22 kwietnia 2016 roku
Kino Kosmos
Katowice

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR