• 2016-04-12

7. LGBT Film Festiwal

Od 15 kwietnia w kinie Kosmos w Katowicach będzie miała miejsce kolejna odsłona LGBT Film Festiwal. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną filmy dotyczące problemów lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans.

7. LGBT Film Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. LGBT Film Festiwal, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tak jak w poprzednich edycjach, w programie tegorocznego LGBT Film Festiwalu znalazły się najciekawsze propozycje filmów, których tematyka dotyczy przedstawicieli mniejszości seksualnych. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z produkcjami docenionymi na najważniejszych festiwalach.

Wydarzenie rozpocznie się od filmu Kocur w reżyserii Klausa Händla. Film nagrodzony został statuetką Teddy na festiwalu w Berlinie i opowiada o życiu pary muzyków, w którym wszystko układa się pomyślnie do momentu, gdy następuje nieoczekiwany i niewytłumaczalny przypływ agresji.

Poza tym zobaczyć będzie można, m.in.: film April Winney The David Dance – amerykański komediodramat o autorze radiowej audycji Gay talk, izraelski dokument Jake’a  Witzenfelda Oriented o trójce przyjaciół odkrywających swoją tożsamość seksualną w Tel Awiwie podczas konfliktu izraelsko-palestyńskiego, dramat Pedro w reżyserii Nicka Oceano, opowiadający prawdziwą historię Pedro Zamory – pierwszego geja żyjącego z wirusem HIV, który pojawił się w telewizyjnym reality show oraz dwa bloki krótkich metraży.

7. LGBT Film Festival
Od 15 do 22 kwietnia 2016 roku
Kino Kosmos
Katowice

Dodaj komentarz