• 2016-04-12

Grażyna oraz Jakobi i Leidental w podróży po Polsce

Zespół Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprezentuje spektakl Grażyna oraz Jakobi i Leidental na scenach trzech miast. Grażynę już obejrzeli mieszkańcy Opola. 6 lipca spektakl zobaczą mieszkańcy Zamościa. Jakobi i Leidental wystawiony zostanie w Gdańsku 17 kwietnia.

„Grażyna”, reż. Radosław Rychcik, fot. Paweł Topolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Grażyna”, reż. Radosław Rychcik, fot. Paweł Topolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grażyna Adama Mickiewicza w reżyserii Radosława Rychcika została pokazana w ramach 41. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka Polska w Opolu.

Patos i zadęcie zastąpiło coś, co chętnie nazwałbym ciepło łobuzerką interpretacyjną. Pociągającą, kiedy jest – jak w tych przypadkach – delikatna i niegłupia, i kiedy czuje się w niej jakąś elementarną przyjemność wsłuchania w klasyczny tekst, brany w nawias, ale uszanowany – pisze o spektaklu Jacek Sieradzki („Odra” 10/2015).

Plenerowa Grażyna odbędzie się z kolei w Zamościu jako jedna z propozycji Zamojskiego Lata Teatralnego, które trwa nieprzerwanie od 1976 roku. Na początku lipca odbędzie się 41. edycja tego wydarzenia.

Gdański Teatr Szekspirowski jest organizatorem Tygodnia z Hanochem Levinem, pochodzącym z Izraela wybitnym dramaturgiem, pisarzem i poetą. W ramach tego wydarzenia odbędzie się spektakl tarnowskiego teatru Jakobi i Leidental w reżyserii Małgorzaty Warsickiej.

Kameralny, piękny spektakl o ludzkich marzeniach  i niedoskonałościach. Ciepły, zabawny, wzruszający. Świetnie grany przez całą trójkę aktorów z tarnowskiego teatru. Chciałabym zagrać w takim przedstawieniu… – podsumowuje przedstawienie Dorota Segda

Jakobi i Leidental
Reżyseria: Małgorzata Warsicka
17 kwietnia 2016 roku, godzina 19.00
Spektakl Zespołu Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Gdański Teatr Szekspirowski

Grażyna
Reżyseria: Radosław Rychcik
6 lipca 2016 roku
Spektakl Zespołu Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Zamość

Dodaj komentarz