Rzeźba pod napięciem

19 kwietnia Galeria pod Napięciem w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy Rzeźba Pod Napięciem. Ekspozycja będzie czynna do 5 czerwca.

„Rzeźba Pod Napięciem” – zaproszenie ( źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rzeźba Pod Napięciem” – zaproszenie ( źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to pierwsza wystawa zbiorowa prezentująca pierwsze prace studentów Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dokumentacja jest efektem działania studentów w pracowniach: Podstaw Rzeźby, Rysunku, Małej Formy Rzeźbiarskiej, Kompozycji, Rzeźby Autonomicznej, Rzeźby i Kreacji Przestrzeni, Rzeźby i Działania w Przestrzeni Intermedialnej.

Podstawowy element Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych to otwarta i nowoczesna formuła zawodu rzeźbiarza, propagowana przez planowane treści programowe kierunku. Kształcenie, teoretycznie ujęte w formie wybieranych specjalizacji, w istocie pozostawia absolwentowi całkowitą swobodę dalszego projektowania swojej drogi twórczej i kariery zawodowej – nie tylko przez rozbudzenie w nim kreatywnej i śmiałej postawy twórczej, ale także przez zaproponowanie i umożliwienie studentom wszechstronnego zapoznania się z tematyką rzeźby i jej warsztatem, interdyscyplinarne myślenie o rzeźbie, tworzenie symbiozy z innymi dziedzinami sztuki, malarstwem, grafiką, fotografią, filmem, teatrem, muzyką i tak popularną obecnie wirtualnością dają atrakcyjną ofertę edukacyjną.

Janusz Czumaczenko
Marcin Mielczarek

Rzeźba Pod Napięciem
Wernisaż: 19 kwietnia 2016 roku
Wystawa czynna: od 19 kwietnia do 5 maja 2016 roku
Galeria Pod Napięciem w Łodzi
Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki: Politechnika Łódzka

Dodaj komentarz