• 2016-04-12

Więc co z tymi obrazami?

15 kwietnia Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza na wystawę Agnieszki Gotowały pt. Obraz rzeczy. Artystka podejmie na niej zagadnienie nadmiaru obrazów we współczesnej ikonosferze.

Agnieszka Gotowała, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Gotowała, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

To właśnie obrazami zasypuje nas współczesność. Liczne dyskursy o wizualności toczą ze sobą spór o monopol istnienia. Obrazy interpretuje się na rozmaite sposoby. Obraz jako przedmiot, jako sam fakt, tudzież jako medium. Istnieją ich różne modele, podziały, które ujęte są za pomocą odmiennych rozważań.

Prace na wystawie powstały w wyniku namysłu nad aspektem nadmiaru – zwłaszcza w przypadku fotografii i szeroko pojętej wizualności.  Są również efektem zainteresowań oraz eksperymentów Agnieszki Gotowały na pograniczu obszarów mediów wizualnych. Po trzech latach studiowania fotografii artystka zaczęła palić wszystkie zdjęcia wykonane w poszczególnych pracowniach, by sprowadzić je do nicości i symbolicznie opuścić przestrzeń, którą wyznacza zdjęcie.

Agnieszka Gotowała – urodziła się w 1986 roku. Jest artystką multidyscyplinarną. Ukończyła fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Fizykę Techniczną Politechnice Wrocławskiej. Eksploruje i tworzy w obrębie sztuk wizualnych oraz performansu doświadczając i modyfikując granice mediów. W swoich pracach i działaniach koncentruje się na współzależności pomiędzy tym co ukryte, a tym co odkryte. Zwraca przy tym szczególną uwagę na procesy emocjonalne i zmysłowe. Jej realizacje są zazwyczaj rezultatem poszukiwań zawładnięcia, rozpadu i transformacji w obszarach materii i natury w kontekście bezmiaru czasu i przestrzeni.

Agnieszka Gotowała, Obraz rzeczy
Od 15 do 29 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 15 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Galeria Entropia
Wrocław

Dodaj komentarz