Cały czas w pracy

14 kwietnia BWA w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy Cały czas w pracy. Prezentuje ona wizje równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym w odniesieniu do technologicznej automatyzacji.

Ghislain Amar, „Social Impact Lab Frankfurt”, 2016. Dzięki uprzejmości artysty i Social Impact Lab, Frankfurt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ghislain Amar, „Social Impact Lab Frankfurt”, 2016. Dzięki uprzejmości artysty i Social Impact Lab, Frankfurt (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ostatnich latach wiele firm wprowadziło rozwiązania mające na celu poprawienie balansu pomiędzy ekonomicznie uwarunkowaną aktywnością a życiem prywatnym oraz zminimalizowanie skutków ubocznych w postaci m.in. przepracowania i wypalenia. Jednym z nich była praca zdalna i ograniczenie liczby godzin spędzanych w biurze, a nawet zakaz sprawdzania poczty elektronicznej.

A jednak strumień powiadomień wyświetlanych przez urządzenia, z których korzystamy, prowokuje nas do kontynuowania nieskończonych zadań również w czasie wolnym. Dostęp do sieci i aplikacje uwalniają nas od konieczności fizycznego kontaktu z innymi, ale generują też nowe zachowania i przyzwyczajenia, skutkując nieustającym pozostawaniem w gotowości.

Technologia pomaga oddelegować nasze działania na urządzenia, a jednocześnie sprawia, że używamy ich coraz częściej i dłużej niż wcześniej. Czy dryfujące biura dla cyfrowych nomadów zastępują klasyczne przestrzenie do pracy?

Artyści: Ghislain Amar, Tymek Borowski, Attila Csörgő, Jan Domicz, Agnieszka Kurant, Anna Maria Łuczak, Daniel Malone, John Menick, Cezary Poniatowski, Gregor Różański, Aleksandra Wasilkowska, Beata Wilczek.

Cały czas w pracy
Od 14 kwietnia do 15 maja 2016 roku
Wernisaż: 14 kwietnia 2016 roku, godzina 18.30
Kurator: Romuald Demidenko
BWA w Tarnowie

Dodaj komentarz