• 2016-04-11

Design na sprzedaż

For sale: Design, hasło III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design, stanie się pretekstem do zastanowienia się nad znaczeniem designu we współczesnym świecie – świecie na sprzedaż. Sprowokuje także do podjęcia próby odnalezienia równowagi między potrzebami, a skalą ich zaspakajania. Festiwalu rozpocznie się 18 maja we Wrocławiu.

III Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

III Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas Wroclove Design zostanie zaprezentowane nie tylko dobre wzornictwo i nowe technologie. Organizatorzy będą również zachęcać uczestników do aktywnego uczestnictwa w warsztatach, wykładach oraz spotkaniach. Zaproszą również do opuszczonej, niezagospodarowanej części centrum handlowego w Bielanach Wrocławskich, aby razem z gośćmi i uczestnikami festiwalu, pomyśleć i porozmawiać o przyczynach oraz skutkach konsumpcjonizmu, a przede wszystkim o roli dobrego designu w świadomym konsumowaniu.

Konsumujemy – to bezsprzeczne, ale czy robimy to świadomie? Kuszą nas reklamy, tabliczki z napisami „For sale”, kolory, odpowiednia ekspozycja produktów i niekończące się nowości rynkowe. Idealny konsument jest ciągle „głodny”, ponieważ jego potrzeby wciąż wzrastają, a więc nieustannie pobudzają produkcję. Można zapytać: co w tym złego? Chociażby to, że w pewnym stopniu straciliśmy kontrolę. Dążąc do własnego zaspokojenia, zapominamy o otaczającym nas świecie.

Skoro design też jest na sprzedaż, to jakie jego cechy lub właściwości mogą zamienić nas w konsumentów świadomych? W którym miejscu na osi z dwoma krańcowymi punktami: produkt masowy i dzieło sztuki, umieścić design? Czy to właśnie ta dziedzina może okazać się lekiem na szaleństwo nabywania coraz to nowszych dóbr?

III Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design – For sale: Design
Od 18 do 22 maja 2016 roku
Aleja Bielany (ul. Czekoladowa 20)
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR