• 2016-04-11

Ethno Port

Ethno Port rozpocznie po raz dziewiąty 17 czerwca i trwać będzie w Poznaniu przez trzy dni. Miasto to stanie się w tym czasie kolorowym portem, miejscem spotkania wielu kultur, korzennych brzmień i różnych tradycji. Do porośniętych trawą nabrzeży Centrum Kultury Zamek przybędą załogi złożone z artystów world music.

„Ethno Port” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ethno Port” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ethno Port to międzynarodowy festiwal muzyczny organizowany przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu prezentujący etniczną muzykę z całego świata. Każdego roku, obok koncertów, w programie festiwalu są także: wykłady, dyskusje, projekcje filmowe, warsztaty muzyczne dla dorosłych i plastyczne dla dzieci, spotkania z artystami, imprezy w klubie festiwalowym oraz wiele otwartych atrakcji dla całych rodzin.

W 2016 roku na trzech scenach odbędzie się piętnaście koncertów, w tym trzy otwarte, plenerowe. Wystąpią artyści pochodzący z różnych obszarów Afryki i Azji oraz kilku krajów europejskich. Nie zabraknie też reprezentacji polskiej muzyki etnicznej.

I choć z pozoru artystów tych różni wiele ‒ geografia, klimat, język, religia, kultura – to jednak znajdują nić porozumienia i wspólny mianownik, jakim jest pasja tworzenia muzyki wypływającej z korzeni. To właśnie world music – gatunek obejmujący niezwykle zróżnicowany wachlarz muzycznych stylów wykorzystujących etniczne komponenty.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji festiwalu, także i w tym roku zostanie zwrócona szczególna uwaga na dwa powiązane ze sobą zjawiska obecne w dzisiejszym świecie: potencjał globalnej wymiany i potrzeba poszukiwania tożsamości. Ich przejawy odnaleźć można zarówno w odmiennym sposobie podejścia do tradycji muzycznej, w czerpaniu inspiracji z gatunków wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, w fuzji różnych stylów dającej nową jakość, czy też w potrzebie identyfikacji z konkretną, dogłębnie poznaną tradycją zapewniającą poczucie przynależności do określonej wspólnoty.

Ethno Port
Od 17 do 19 czerwca 2016 roku
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR