• 2016-04-09

Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu

Mark Miodownik zabiera nas w niesamowitą podróż po świecie materii. Niezwyciężona – stal, zaufany – papier, przepyszna – czekolada, wyśniony – plastik, niewidzialne – szkło, niezłomny – grafit to główni, choć nie jedyni bohaterowie jego opowieści.

Mark Miodownik, „W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Mark Miodownik, „W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Czy istnieją betonowe tkaniny? Jak się hoduje komórki? Dlaczego czekolada rozpływa się w ustach i czy jej produkcja ma coś wspólnego z fermentacją? Na czym polegała tajemnica samurajskich mieczy? Co to za materiał o błękitnej barwie i rozmywających się konturach, który prawie nic nie waży?

Autor wyjaśnia, skąd się biorą niezwykłe właściwości materiałów, jaka jest ich historia, jak były i są wykorzystywane. Odkrywa przed nami tajemnice zawarte w rzeczach, z którymi stykamy się na co dzień. Robi to z pisarskim zacięciem i humorem (czytaliście już kiedyś scenariusz filmu o plastiku?) – dzięki nim zaraża swoją pasją i ciekawością świata.

Mark Miodownik, W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu
Przekład: Dariusz Żukowski
Premiera: 1 kwietnia 2016 roku
Wydawnictwo Karakter

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR