• 2016-04-08

Przestrzeń publiczna i Poznań Design Days 2016

Poznań Design Days 2016 to trzecia edycja festiwalu designu odbywająca się w Poznaniu. W tym roku tematem przewodnim projektu stanie się Przestrzeń publiczna, natomiast siecią wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów będzie centrum miasta. Festiwal rozpocznie się 6 maja.

Poznań Design Days 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poznań Design Days 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Obierając za cel centrum Poznania, organizatorzy będą zgłębiać różnorodne aspekty przestrzeni miejskiej: jej sferę społeczną, kulturową, estetyczną i strukturę funkcjonalno-przestrzenną. Spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania o to jak kształtować współczesne przestrzenie publiczne, by były one egalitarne oraz stanowiły odpowiedź na potrzeby mieszkańców.

Zbadają różne formy zagospodarowania i funkcjonowania przestrzeni publicznej oraz mobilności w miastach i przepływu ludzi. Będą dyskutować o formach miejskiego aktywizmu, rewolucyjnych ideach i fascynujących eksperymentach miejskich, które sprostały karkołomnym wyzwaniom. Skupią się na charakteryzowaniu i projektowaniu infrastruktury miasta (zieleni, małej architektury, miejsc użyteczności publicznej), będą rozmawiać o miastach przyszłości i miastach szczęśliwych.

Pomogą w tym zarówno mieszkańcy miasta, jak i twórcy – projektanci, architekci, urbaniści. W ramach licznych wystaw, spotkań, dyskusji, warsztatów będziemy komunikować ze sobą wieloletnich praktyków i ekspertów (z Polski i z zagranicy) oraz twórców młodego pokolenia.

Poznań Design Days 2016 – Przestrzeń publiczna
Od 6 do 14 maja 2016 roku
Festiwalowi Poznań Design Days towarzyszy III Forum Przestrzenie Miejskie
Organizatorzy: Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Dodaj komentarz