• 2016-04-08

Forma. Struktura. Komunikat.

8 kwietnia w Galerii Imaginarium w Łodzi rozpocznie się wystawa prac studentów i absolwentów kierunku wzornictwo na Politechnice Łódzkiej pt. Forma. Struktura. Komunikat.

Autor: Aneta Krauze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Aneta Krauze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Porządkowanie świata, wyławianie sensu, nadawanie formy w oparciu o wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki i techniki – to zadania podejmowane przez studentów kierunku wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. W toku studiów licencjackich i magisterskich na trzech specjalnościach poznają oni zasady kompozycji plastycznej, przechodzą podstawowy kurs rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki warsztatowej i fotografii. Jednocześnie nabywają wiedzę z zakresu przedmiotów technicznych takich jak: materiałoznawstwo, chemiczne modelowanie tekstyliów czy elektronika w komunikacji wizualnej.

Wzornictwo jest kierunkiem specyficznym, interdyscyplinarnym, łączącym różne światy, obszary wiedzy, punkty widzenia czy nawet światopoglądy. Projektant musi być dobrym negocjatorem, musi umieć wyrażać swoje intencje w różnych „językach”.

Forma. Struktura. Komunikat. to pierwsza wystawa pokazująca dorobek studentów i absolwentów kierunku wzornictwo, składająca się prawie wyłącznie z fragmentów prac dyplomowych – licencjackich i magisterskich. Prezentowane są m.in. kolekcje ubiorów, tkaniny żakardowe, unikatowe i drukowane, realizacje wydawnictw, projekty identyfikacji wizualnej i obiekty przestrzenne. Pokazywane na wystawie efekty działań studentów należy odczytywać jako elementy składowe całego procesu pracy nad projektem. Są to odpowiedzi na pytania, komunikaty, ale też zaproszenia do rozmowy.

Katarzyna Zimna

Forma. Struktura. Komunikat.
Od 8 do 30 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 8 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Kuratorzy wystawy: Katarzyna Zimna, Maciej Jabłoński
Galeria Imaginarium w Łodzi

Dodaj komentarz