• 2016-04-07

Love is Here

8 kwietnia będzie miała premierę debiutancka płyta Love is Here Sabiny Meck, wschodzącej gwiazdy polskiej wokalistyki jazzowej.

Sabina Meck, „Love is Here” – okładka albumu  (źródło: materiały prasowe wydawca)

Sabina Meck, „Love is Here” – okładka albumu (źródło: materiały prasowe wydawca)

Sabina Meck jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką i autorką tekstów. Urodziła się w Czechowicach-Dziedzicach, w rodzinie muzycznej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec, następnie Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej. Obecnie studiuje kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wraz z założonym przez siebie zespołem Sound Meck zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest Tarnów. Jury przyznało jej również indywidualną nagrodę specjalną Największy Talent Festiwalu. Debiutancka płyta Sabiny Love is Here zawiera wyłącznie jej autorskie kompozycje do własnych tekstów.

Sabina Meck nie tylko bajecznie śpiewa, jest też autorką wszystkich kompozycji i tekstów piosenek umieszczonych na płycie, co zdaje się niemal zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Całość brzmi jak klasyczny wokalny album jazzowy utkany ze starannie dobranych standardów i w niczym nie przywodzi na myśl płyty debiutanckiej. – Adam Baruch

Sabina Meck | Love is Here
8 kwietnia 2016 roku
For Tune

Dodaj komentarz