Odrodzenie

9 kwietnia odbędzie się wernisaż prac Moniki Zagały. Wystawę Odrodzenie można oglądać do końca kwietnia w Klubie pod Kolumnami we Wrocławiu.

„Odrodzenie”, Monika Zagała (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Odrodzenie”, Monika Zagała (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrzucam do pralki obrazy Moneta, Fridy Kahlo, Salvadora Dali, potem wpada Picasso, Vincent van Gogh, Rodin z Camille Claudel, odrobina Pollocka, genialne rysunki Witkacego, rzeźby Hasiora, teatr Kantora i Mądzika, na końcu spektakle Piny Bausch. Całość dopełniam muzyką Mozarta i Poulenca, wrzucam swoje chusty, wachlarze, kwiaty do włosów i suknię z falbanami, flamenco. Dolewam do tego poezję Leśmiana, by wszystko nabrało cudownie lekkiego zapachu – w taki sposób Monika Zagała opisuje swoją twórczość.

Ludzie, emocje, dzikość natury, postaci z pogranicza snu i jawy, to częste tematy prac Zagały. Artystka rzadko tytułuje swoje dzieła, ponieważ zazwyczaj tworzy cykl obrazów lub rysunków o wspólnym mianowniku.

Wpada mi w ucho jakaś muzyka, albo zdanie, które rodzi myśl przewodnią. Wówczas szukam odpowiedzi na to w jaki sposób poprzez wszelkiego rodzaju działania artystyczne dotrzeć do ludzi, poruszyć nie tylko ich wyobraźnię, ale i wnętrza. Forma w obrazach stanowi dla mnie symbol, kolor i faktura są odzwierciedleniem całej gamy uczuć, ekspresja zaś jest ich wyrazemmówi artystka.

Monika Zagała – urodzona w 1981 roku w Częstochowie. Jest absolwentką wrocławskiej ASP na kierunku malarstwa. Na co dzień jest programistką oraz zapaloną tancerka flamenco.

Odrodzenie – wystawa prac Moniki Zagały
Od 9 do 30 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 9 kwietnia 2016 roku, godzina 17.00
Klub Pod Kolumnami
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR