Odrodzenie

9 kwietnia odbędzie się wernisaż prac Moniki Zagały. Wystawę Odrodzenie można oglądać do końca kwietnia w Klubie pod Kolumnami we Wrocławiu.

„Odrodzenie”, Monika Zagała (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Odrodzenie”, Monika Zagała (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrzucam do pralki obrazy Moneta, Fridy Kahlo, Salvadora Dali, potem wpada Picasso, Vincent van Gogh, Rodin z Camille Claudel, odrobina Pollocka, genialne rysunki Witkacego, rzeźby Hasiora, teatr Kantora i Mądzika, na końcu spektakle Piny Bausch. Całość dopełniam muzyką Mozarta i Poulenca, wrzucam swoje chusty, wachlarze, kwiaty do włosów i suknię z falbanami, flamenco. Dolewam do tego poezję Leśmiana, by wszystko nabrało cudownie lekkiego zapachu – w taki sposób Monika Zagała opisuje swoją twórczość.

Ludzie, emocje, dzikość natury, postaci z pogranicza snu i jawy, to częste tematy prac Zagały. Artystka rzadko tytułuje swoje dzieła, ponieważ zazwyczaj tworzy cykl obrazów lub rysunków o wspólnym mianowniku.

Wpada mi w ucho jakaś muzyka, albo zdanie, które rodzi myśl przewodnią. Wówczas szukam odpowiedzi na to w jaki sposób poprzez wszelkiego rodzaju działania artystyczne dotrzeć do ludzi, poruszyć nie tylko ich wyobraźnię, ale i wnętrza. Forma w obrazach stanowi dla mnie symbol, kolor i faktura są odzwierciedleniem całej gamy uczuć, ekspresja zaś jest ich wyrazemmówi artystka.

Monika Zagała – urodzona w 1981 roku w Częstochowie. Jest absolwentką wrocławskiej ASP na kierunku malarstwa. Na co dzień jest programistką oraz zapaloną tancerka flamenco.

Odrodzenie – wystawa prac Moniki Zagały
Od 9 do 30 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 9 kwietnia 2016 roku, godzina 17.00
Klub Pod Kolumnami
Wrocław

Dodaj komentarz