• 2016-04-07

Mastodon na jedynym koncercie w Polsce!

22 sierpnia w Progresja Music Zone odbędzie się koncert amerykańskiego zespołu Mastodon. Będzie to jedyny występ grupy w Polsce podczas obecnej trasy koncertowej.

„Koncert Mastodon” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Koncert Mastodon” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka rządzi się swoimi prawami. Członkowie grupy Mastodon z ogromnym szacunkiem podchodzą do praw, które kierują światem i życiem człowieka i echa tego wyraźnie słychać to na ich szóstym już albumie Once More ‘Round the Sun. Choć płyta dla Branna Dailora, Brenta Hindsa, Billa Kellihera i Troya Sandersa jest czymś osobistym, to dla każdego z nich tytuł kryje inne znaczenie. O intymnym charakterze albumu świadczy zwłaszcza utwór poświęcony siostrze jednego z muzyków, która w wieku 14 lat popełniła samobójstwo.

Dosłownie Once More ‘Round the Sun oznacza rok z życia – wyjaśnia Dailor. – W poszukiwaniu inspiracji do tekstów dyskutowaliśmy o sytuacjach, które przytrafiły nam się w przeszłości. 365 dni z życia zespołu. To była trudna i dziwna podróż. Kończyliśmy pewien muzyczny etap, gdy wszystko inne wokół toczyło się swoim rytmem.

Mastodon ma na swoim koncie całą listę wyróżnień. Słowa uznania płyną zewsząd, pochlebnie na ich temat wyrażali się m. in. koledzy z branży muzycznej: Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10 pozycję na liście Billboard Top 200, a singiel Curl of the Burl zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award w kategorii najlepszy hard rockowo/metalowy utwór. Równolegle do występów na Sonisphere, Download, Bonnaroo i Coachella, ich muzyka z sukcesem urozmaiciła western science fiction Jonah Hex w reżyserii Josha Brolina, a także kasowy film Uniwersytet Potworny. Ich rockowe dziedzictwo nie podlega dyskusji. Co dobitnie potwierdzają albumem Round The Sun.

Mastodon nieustannie rozwija się artystycznie, a przełom jakim jest płyta Once More ‘Round the Sun podtrzymuje tradycję ciągłego postępu.

Stworzyliśmy zespół, który był w stanie płynnie ewoluować i zmieniać się – podsumowuje Dailor.

Nasi fani oczekują czegoś wyjątkowego, a zarazem dziwnego i innego. Jestem przekonany, że podołaliśmy temu wyzwaniu – kwituje Hinds.

Obecny skład:

  • Troy Sanders – gitara basowa / wokal
  • Brent Hinds – gitary / wokal
  • Bill Kelliher – gitary
  • Brann Dailor – perkusja / wokal

Mastodon
22 sierpnia 2016 roku
Progresja Music Zone w Warszawie

Dodaj komentarz