Komiksofon po raz 21

15 kwietnia w klubie Barbara we Wrocławiu odbędzie się spotkanie w ramach kwietniowego Komiksofonu. Gośćmi najbliższej edycji będą Wojciech Stefaniec – laureat nagrody w kategorii Najlepszy rysownik roku oraz Michał Kuszyk – ilustrator tworzący głównie w stylistyce trashowej i strret-artowej.

„21. Komiksofon”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„21. Komiksofon”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kwietniowe spotkanie poprzedzą warsztaty komiksowe, natomiast w głównej części wieczoru tradycyjnie można będzie liczyć na m.in. całkowicie nieprzewidywalnej sesji rysowania na żywo.

Wojciech Stefaniec jak Michał Kuszyk to rysownicy, którzy w swojej twórczości nie stronią od eksperymentów, zaś ich ilustracje są wyrazem niczym nieograniczonej artystycznej wolności. Zarówno w formie jak i treści tworzonych komiksów, autorzy swobodnie przekraczają kolejne granice, dając tym samym wyraz swojej bezkompromisowości.

Uczestnicy Komiksofonu w pierwszej części obejrzą autorskie wideoklipy przygotowane przez gości. Kilkuminutowe filmiki w formie teledysku z wykorzystaniem muzyki, która najbardziej inspiruje artystów, pokazują proces powstawania ilustracji od wstępnego szkicu do finalnej formy. Następnie rysownicy odpowiedzą na pytania prowadzącego oraz zgromadzonej publiczności. Natomiast ostatnia część Komiksofonu to sesja rysownia na żywo, w trakcie której Wojciech Stefaniec i Michał Kuszyk zaprezentują swoje  umiejętności w wersji live, tworząc ilustracje na zadany temat.

Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz – Konrad „Koko” Okoński, autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie. Wywiady z autorami przeprowadzi Andrzej Jarczewski.

21. Komiksofon 
15 kwietnia 2016 roku
W godzinach 17.00­–19.00 – warsztaty
Godzina 19.00 – projekcje, wywiad z artystami i rysowanie na żywo
Klub Barbara we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR