Poznaj sito

23 kwietnia w Galerii 81 Stopni w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Salon Praski – Sitodruk. To spotkanie artystów, projektantów, ilustratorów, a także pretekst do dyskusji, wymiany zdań na tematy aktualne, na tematy nas interesujące.

„Salon Praski – Sitodruk”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Salon Praski – Sitodruk”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea prezentacji wybranych artystów grafików sitodrukarzy, prężnie działających indywidualnie lub w kooperatywach, powstała we współpracy z wyjątkowym miejscem, jakim jest Galeria 81 Stopni na warszawskiej Pradze.

To właśnie atmosfera pracowni twórczych, jak również mnogość inicjatyw związanych z drukowaniem na sicie sprawiły, że pragniemy pokazać jak wielu różnych tematów i zagadnień podejmują się współcześni twórcy w technice serigrafii, oczywiście każdy w swojej indywidualnej i niepowtarzalnej stylistyce. Wystawa ma pokazać, jak pojemną gałęzią grafiki jest serigrafia, dającą w zasadzie nieograniczone pole do wypowiedzi artystycznej.

Artyści: Big Dumb Burger, Chu Chu, FRM KID, Piotr Gomułka, Krzysztof Iwański, Jan Feliks Kalwejt, Logikrust, Longstory, Massmix, Paulina Mirowska, Patryk Mogilnicki. Kevin Murf, Otecki, Tomasz Płonka, Maciek Salamon, Ewelina Sośniak, Artur Turowski, Joanna Walczykowska, Błażej Worsztynowicz, Łukasz Zembaty.

Salon Praski – Sitodruk
Od 23 kwietnia do 27 maja 2016 roku
Wernisaż: 23 kwietnia 2016 roku, godzina 19.00
Organizatorzy: Tomasz Płonka, Ewelina Sośniak
Galeria 81 Stopni
Warszawa

Dodaj komentarz