• 2016-04-06

Dead Meadow w ramach Before Asymmetry

9 czerwca we wrocławskim klubie Firlej wystąpi amerykańska stoner rockowa formacja Dead Meadow. Koncert odbędzie się w ramach Before Asymmetry, imprezy zapowiadającej tegoroczną edycję Asymmetry Festival, która potrwa od 22 do 24 września.

Dead Meadow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dead Meadow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dead Meadow powstał w Waszyngtonie w 1998 roku z połączenia dwóch lokalnych zespołów: The Impossible Five i Colour. Na początku w jego skład wchodzili: Jason Simon (gitara,wokal), Steve Kille (bas), i Mark Laughlin (perkusja). Muzycy od samego początku istnienia – pomimo tego, że byli silnie związani z lokalną sceną hardcore punk – grali w swojej własnej, odmiennej stylistyce. Muzykę zespołu można określić jako odważną kombinację stoner rocka oraz rocka psychodelicznego z motywami z książek autorów takich jak J.R.R. Tolkien i H.P. Lovecraft.

Ich nieszablonowe podejście do gitarowych brzmień przykuło uwagę członków legendarnego Fugazi, którzy do dzisiejszego dnia bardzo ciepło wypowiadają się o kapeli. Debiutancki album Dead Meadow zatytułowany po prostu Dead Meadow ukazał się w 2000 roku nakładem Tolotta Records. Od tego czasu grupa z pasją i konsekwencją realizuje swoją muzyczną odyseję, która coraz bardziej zbliża Amerykanów do pustynnych krain klasycznego stoner rocka. Ostatni album zespołu, Warble Womb, ujrzał światło dzienne w 2013 roku i został nagrany z Markiem Laughlin’em, pierwszym perkusistą Dead Meadow, który powrócił do waszyngtońskiego składu po kilku latach nieobecności.

Dzień później zespół wystąpi przed warszawską publicznością.

Dead Meadow
9 czerwca 2016 roku, godz. 20.0o
Klub Firlej we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR