• 2016-04-06

Dead Meadow w ramach Before Asymmetry

9 czerwca we wrocławskim klubie Firlej wystąpi amerykańska stoner rockowa formacja Dead Meadow. Koncert odbędzie się w ramach Before Asymmetry, imprezy zapowiadającej tegoroczną edycję Asymmetry Festival, która potrwa od 22 do 24 września.

Dead Meadow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dead Meadow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dead Meadow powstał w Waszyngtonie w 1998 roku z połączenia dwóch lokalnych zespołów: The Impossible Five i Colour. Na początku w jego skład wchodzili: Jason Simon (gitara,wokal), Steve Kille (bas), i Mark Laughlin (perkusja). Muzycy od samego początku istnienia – pomimo tego, że byli silnie związani z lokalną sceną hardcore punk – grali w swojej własnej, odmiennej stylistyce. Muzykę zespołu można określić jako odważną kombinację stoner rocka oraz rocka psychodelicznego z motywami z książek autorów takich jak J.R.R. Tolkien i H.P. Lovecraft.

Ich nieszablonowe podejście do gitarowych brzmień przykuło uwagę członków legendarnego Fugazi, którzy do dzisiejszego dnia bardzo ciepło wypowiadają się o kapeli. Debiutancki album Dead Meadow zatytułowany po prostu Dead Meadow ukazał się w 2000 roku nakładem Tolotta Records. Od tego czasu grupa z pasją i konsekwencją realizuje swoją muzyczną odyseję, która coraz bardziej zbliża Amerykanów do pustynnych krain klasycznego stoner rocka. Ostatni album zespołu, Warble Womb, ujrzał światło dzienne w 2013 roku i został nagrany z Markiem Laughlin’em, pierwszym perkusistą Dead Meadow, który powrócił do waszyngtońskiego składu po kilku latach nieobecności.

Dzień później zespół wystąpi przed warszawską publicznością.

Dead Meadow
9 czerwca 2016 roku, godz. 20.0o
Klub Firlej we Wrocławiu

Dodaj komentarz