Medytacja i ekspresja

Od 5 marca we Wrocławiu w Galerii Art Main Station by mia oglądać można wystawę Medytacja i ekspresja. 9 kwietnia organizatorzy zapraszają na oprowadzanie, które poprowadzi historyczka sztuki i dziennikarka Iwona Rosiak.

„Medytacja i ekspresja”, zdjęcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Medytacja i ekspresja”, zdjęcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Medytacja i ekspresja to prezentacja dorobku i postaw krytycznych Bożeny Kowalskiej i Mariusza Hermansdorfera – krytyków i  znawców współczesnej sztuki polskiej. Bożena Kowalska prezentuje malarstwo: Wojciecha Fangora, Romana Opałki i Kajetana Sosnowskiego, a Mariusz Hermansdorfer pokazuje dzieła Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora i Aliny Szapocznikow.

Ta wystawa, to możliwość swoistej wyprawy w głąb wyobraźni, indywidualnego doświadczania sztuki najwyższej próby, opartego na pełnych treści i znaczeń wskazówkach, w niezwykle inspirującym miejscu, gdzie czas mierzony jest nieustanną podróżą –  przyznaje Magdalena Mielnicka, pomysłodawca, fundator i organizator galerii na Dworcu Głównym PKP oraz koordynator wystawy.

Iwona Rosiak – historyczka sztuki i dziennikarka telewizyjna. Po studiach pracowała we wrocławskiej Galerii W pasażu jako kurator. Była współautorem pierwszej w Polsce ekspozycji sztuki szablonowej, wyznaczającej nowe standardy wystawiennicze. Od 1991 roku realizuje filmy i programy z zakresu kultury, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki współczesnej. Autorka nowatorskich Wernisaży w Piątce, kilkudziesięciu filmów o artystach współczesnych i realizatorka licznych programów telewizyjnych, które również reżyseruje. Laureatka wielu telewizyjnych nagród. Od 2011 roku współpracuje również z Muzeum Powozów Galowice, gdzie kieruje działem muzealnym i kreuje kierunki funkcjonowania tej instytucji.

Medytacja i ekspresja
Od 5 marca do 24 czerwca 2016 roku
Oprowadzanie: 9 kwietnia 2016, godzina 12.00
Organizatorzy: Fundacja All That Art!, Galeria mia Art Gallery, Fundacja Zwierciadło
Art Main Station by mia
Dworzec Główny PKP we Wrocławiu

Dodaj komentarz