Medytacja i ekspresja

Od 5 marca we Wrocławiu w Galerii Art Main Station by mia oglądać można wystawę Medytacja i ekspresja. 9 kwietnia organizatorzy zapraszają na oprowadzanie, które poprowadzi historyczka sztuki i dziennikarka Iwona Rosiak.

„Medytacja i ekspresja”, zdjęcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Medytacja i ekspresja”, zdjęcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Medytacja i ekspresja to prezentacja dorobku i postaw krytycznych Bożeny Kowalskiej i Mariusza Hermansdorfera – krytyków i  znawców współczesnej sztuki polskiej. Bożena Kowalska prezentuje malarstwo: Wojciecha Fangora, Romana Opałki i Kajetana Sosnowskiego, a Mariusz Hermansdorfer pokazuje dzieła Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora i Aliny Szapocznikow.

Ta wystawa, to możliwość swoistej wyprawy w głąb wyobraźni, indywidualnego doświadczania sztuki najwyższej próby, opartego na pełnych treści i znaczeń wskazówkach, w niezwykle inspirującym miejscu, gdzie czas mierzony jest nieustanną podróżą –  przyznaje Magdalena Mielnicka, pomysłodawca, fundator i organizator galerii na Dworcu Głównym PKP oraz koordynator wystawy.

Iwona Rosiak – historyczka sztuki i dziennikarka telewizyjna. Po studiach pracowała we wrocławskiej Galerii W pasażu jako kurator. Była współautorem pierwszej w Polsce ekspozycji sztuki szablonowej, wyznaczającej nowe standardy wystawiennicze. Od 1991 roku realizuje filmy i programy z zakresu kultury, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki współczesnej. Autorka nowatorskich Wernisaży w Piątce, kilkudziesięciu filmów o artystach współczesnych i realizatorka licznych programów telewizyjnych, które również reżyseruje. Laureatka wielu telewizyjnych nagród. Od 2011 roku współpracuje również z Muzeum Powozów Galowice, gdzie kieruje działem muzealnym i kreuje kierunki funkcjonowania tej instytucji.

Medytacja i ekspresja
Od 5 marca do 24 czerwca 2016 roku
Oprowadzanie: 9 kwietnia 2016, godzina 12.00
Organizatorzy: Fundacja All That Art!, Galeria mia Art Gallery, Fundacja Zwierciadło
Art Main Station by mia
Dworzec Główny PKP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR