Kontakt z malarstwem

Projekt Kontakt>Contact to wielowątkowy obraz twórczości malarskiej powstającej w trzech ośrodkach artystycznych w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym razem wystawa zaprezentowana zostanie we Wrocławiu. Wydarzenie rozpocznie się 16 kwietnia Galerii Tętno.

„Kontakt>Contact”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)
„Kontakt>Contact”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ma formę dialogu malarskiego między grupą artystów z całej Polski. Warszawę reprezentują Magdalena Hajnosz, Edyta Dzierż, Kuba Janyst, Krzysztof Kopeć. Przedstawicielką Gdańska jest Anna Brudzińska. Artyści wrocławscy to Kasia Banaś, Małgorzata Jojnowicz, Jolanta Studzińska i Krystyna Szczepaniak.

Wyraźnym akcentem, a także kolejnym elementem spójnym, „kontaktującym” artystów, tym razem w sferze formalnej wystawy, jest bogactwo koloru. Jego intensywność i siła emanuje z każdej z prezentowanych prac, choć za każdym razem wydobywana jest w odmienny sposób, od świetlistego przenikania przezroczystości (w pracach Banaś, Brudzińskiej, Jojnowicz) przez płaskie zestawienia plam barwnych (Dzierż, Janyst, Nawrocka, Szczepaniak), subtelne przenikania (Hajnosz, Kopeć), aż po jednorodne płaszczyzny koloru (u Studzińskiej), budujące – każdy na swój sposób głębię obrazu – trójwymiarową przestrzenność płócien – mówi dr Patrycja Pucek.

Kontakt>Contact – wystawa malarstwa
Od 16 kwietnia do 30 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 16 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Kuratorzy wystawy: Edyta Dzierż, Małgorzata Jojnowicz
Organizatorzy: Galeria Sztuki Tętno we Wrocławiu, Okręg Wrocławski ZPAP, Okręg Warszawski ZPAP / Galeria Lufcik w Warszawie
Galeria Sztuki Tętno
Wrocław

Dodaj komentarz