• 2016-04-04

Mamy problem. Monodram macierzyński

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców… tak to przynajmniej wygląda w reklamach. Rzeczywistość jednak okazuje się zupełnie inna. O tym opowiada Monodram macierzyński, którego premiera odbędzie się 15 kwietnia w Teatrze Gdynia Główna.

„Mamy problem. Monodram macierzyński”, plakat  (źródło: materiały prasowe)

„Mamy problem. Monodram macierzyński”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…

Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.

Szymon Jachimek – dramatopisarz, tekściarz, konferansjer, kierownik literacki Teatru Komedii Valldal. Były członek Kabaretu Limo, aktualnie występujący w grupie improwizacyjnej Improskład. Jest autorem scenariuszy do seriali animowanych Basia i Mami Fatale oraz do spektakli: Mała SyrenkaKsięga Dżungli i Emigrantka (również do zobaczenia w Teatrze Gdynia Główna). Jest także felietonistą portalu Trójmiasto.pl i entuzjastą urugwajskiego country.

Jakub Ehrlich – obecnie aktor Teatru Miniatura, wcześniej współpracował z Teatrami 6 Piętro oraz 2. Strefa w Warszawie czy Teatrem Na Plaży w Sopocie. Również reżyseruje (Prorok IljaNa pełnym morzu czy ostatnio Żona do adopcji) i pisze (współautor scenariusza do Karakoni. Pieśni według Schulza). W 2015 wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy Terapia.

Magdalena Bochan-Jachimek – aktorka współpracująca z Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, Teatrem Nowym w Poznaniu; instruktorka teatralna (prowadzi zajęcia m.in. dla Centrum Kultury w Gdyni), prowadzi autorską imprezę „Teatrzyk Bezwstydny”, producentka (Wieczór Piosenki Niegłupiej, Koncert Mariusha).

Reżyseria: Jakub Ehrlich
Tekst: Szymon Jachimek
Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek
Muzyka: Hubert Świątek
Scenografia: Monika Ossowska

Mamy problem. Monodram macierzyński
Premiera: 15 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Kolejny spektakl: 16 kwietnia 2016 roku, godz. 18.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR