• 2016-04-04

Mamy problem. Monodram macierzyński

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców… tak to przynajmniej wygląda w reklamach. Rzeczywistość jednak okazuje się zupełnie inna. O tym opowiada Monodram macierzyński, którego premiera odbędzie się 15 kwietnia w Teatrze Gdynia Główna.

„Mamy problem. Monodram macierzyński”, plakat  (źródło: materiały prasowe)

„Mamy problem. Monodram macierzyński”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…

Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.

Szymon Jachimek – dramatopisarz, tekściarz, konferansjer, kierownik literacki Teatru Komedii Valldal. Były członek Kabaretu Limo, aktualnie występujący w grupie improwizacyjnej Improskład. Jest autorem scenariuszy do seriali animowanych Basia i Mami Fatale oraz do spektakli: Mała SyrenkaKsięga Dżungli i Emigrantka (również do zobaczenia w Teatrze Gdynia Główna). Jest także felietonistą portalu Trójmiasto.pl i entuzjastą urugwajskiego country.

Jakub Ehrlich – obecnie aktor Teatru Miniatura, wcześniej współpracował z Teatrami 6 Piętro oraz 2. Strefa w Warszawie czy Teatrem Na Plaży w Sopocie. Również reżyseruje (Prorok IljaNa pełnym morzu czy ostatnio Żona do adopcji) i pisze (współautor scenariusza do Karakoni. Pieśni według Schulza). W 2015 wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy Terapia.

Magdalena Bochan-Jachimek – aktorka współpracująca z Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, Teatrem Nowym w Poznaniu; instruktorka teatralna (prowadzi zajęcia m.in. dla Centrum Kultury w Gdyni), prowadzi autorską imprezę „Teatrzyk Bezwstydny”, producentka (Wieczór Piosenki Niegłupiej, Koncert Mariusha).

Reżyseria: Jakub Ehrlich
Tekst: Szymon Jachimek
Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek
Muzyka: Hubert Świątek
Scenografia: Monika Ossowska

Mamy problem. Monodram macierzyński
Premiera: 15 kwietnia 2016 roku, godz. 19.00
Kolejny spektakl: 16 kwietnia 2016 roku, godz. 18.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR