Bunt według Komasy

28 czerwca w Poznaniu w ramach Malta Festival Poznań będzie można obejrzeć opowieść o pierwszym buncie przeciw władzy komunistycznej, krwawo stłumionym przez wojsko i policję. Autorem multimedialnego widowiska będzie Jan Komasa.

Jan Komasa na placu Mickiewicza w Poznaniu, fot. Agata Schreyner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Komasa na placu Mickiewicza w Poznaniu, fot. Agata Schreyner (źródło: materiały prasowe organizatora)

To był pełny, odpowiedzialny, obywatelski ruch, gdzie ludzie wychowani w pragmatycznej kulturze regionu uznali, że to, co się dzieje w Państwie jest nieprzyzwoite i że trzeba się postawić – mówi Jan Komasa.

Maltańskie widowisko będzie fuzją obrazu, tańca i muzyki. Nad projektem pracować będzie m.in. Mikołaj Mikołajczyk – choreograf, który przez wiele lat związany był z poznańskim Polskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Wielkim (jako solista). Muzykę stworzą Bartek Wąsik i Miłosz Pękala z Kwadrofonik (również nagrodzonego Paszportem „Polityki”) we współpracy z Royal String Quartet. Elektronika spotka się z perkusją, fortepianami i kwartetem smyczkowym na żywo.

Reżyser zaprosił też do współpracy Bartosza Nalazka, operatora i reżysera światła, który wielokrotnie współpracował z dwukrotnym laureatem Oscara Januszem Kamińskim, ostatnio przy filmie Most Szpiegów Stevena Spielberga, a poznańskiej publiczności znany jest z pracy przy Czarodziejskiej górze Pawła Mykietyna. Stronę wizualną, taneczną i muzyczną spektaklu dopełni technologia, która stworzy wrażanie terroru inwigilacji.

Widowisko w reżyserii Jana Komasy
W ramach  Malta Festival Poznań 2016
28 czerwca, godzina 22.00
Plac Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dodaj komentarz