Fotografia wojenna na pierwszej linii

Na pierwszej linii to cykl, podczas którego zostanie przedstawione praca polskich fotografów wojennych. Gościem najbliższego spotkania, które odbędzie się 5 kwietnia w Muzeum Powstania Warszawskiego, będzie Piotr Apolinarski – fotograf dokumentujący m.in. wojnę na wschodzie Ukrainy i życie codzienne uchodźców na terenie pogranicza syryjsko-tureckiego.

Fot. Piotr Apolinarski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Piotr Apolinarski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na comiesięcznych spotkaniach w ramach cyklu Na pierwszej linii słuchacze będą mogli porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami prezentującymi swoje zdjęcia ukazujące realia konfliktów zbrojnych na całym świecie.

W kwietniu gościem Na pierwszej linii będzie mieszkający w Londynie fotoreporter Piotr Apolinarski – laureat nagrody im. Erazma Ciołka 2014. Na spotkaniu opowie o dokumentowanych przez siebie walkach na kijowskim Majdanie, aneksji Krymu oraz wojnie na wschodzie Ukrainy, a także sytuacji uchodźców na terenie pogranicza syryjsko-tureckiego.

Jego fotografie publikowały m.in. „The Wall Street Journal”, CNN, „Zuma Press”, „Rzeczpospolita”, „Polska The Times”, „Newsweek”, „Wprost”, „Tygodnik Powszechny” czy „Polityka”.

Wstęp wolny po rejestracji mailowej do 29 marca.

Na pierwszej linii
Gość: Piotr Apolinarski
5 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego)
Warszawa

Dodaj komentarz