• 2016-04-02

Pendovsky w Harendzie

10 kwietnia w Klubie Harenda w Warszawie odbędzie się koncert znakomitego basisty Marcina Pendowskiego. Jego twórczość jest unikalną mieszanką funky i jazzu w słowiańskiej odsłonie.

„Pendovsky live” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pendovsky live” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Pendowski jako pierwszy basista zdecydował się nagrać materiał na płytę, używając zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych. Płyta Pendowsky jest podsumowaniem literackich, filmowych i muzycznych inspiracji artysty. Za brzmienie materiału współodpowiedzialny jest Tomasz „Harry” Waldowski. Do 10 melodyjnych utworów na płycie dodano bonus track w postaci teledysku do utworu AntyFryta.

Doświadczenia muzyczne Marcina Pendowskiego znacznie wykraczają poza świat dźwięku przedstawiony na płycie Pendofsky. W ostatnich tygodniach jego charakterystyczne brzmienie można usłyszeć na trasie koncertowej do najnowszej płyty Mamut Fisz Emade Tworzywo. Wcześniejsze działania muzyczne Marcina Pendowskiego zaowocowały dwukrotną nominacją do nagrody Fryderyki z zespołem Artrosis.

Basista zaistniał również jako współkompozytor muzyki do pierwszej polskiej produkcji dla Discovery Channel (dokument Solidarność. Początek rewolucji).

Pendovsky
10 kwietnia 2016 roku, godz. 19.30
Klub Harenda w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR