• 2016-04-02

30 Minut kończy 10 lat

30 Minut, jeden z programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w dniach 7 i 9 kwietnia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) w Warszawie odbędą się bezpłatne projekcje filmów.

„Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, fot. Michał Łuczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, fot. Michał Łuczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program 30 Minut, w którego ramach produkowane są krótkometrażowe filmy fabularne, to jeden z najważniejszych programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka – SFP. Filmy w ramach programu powstają od 2006 roku. Dotychczas młodzi twórcy nakręcili już 78 produkcji, które były pokazywane i nagradzane na festiwalach w Cannes, Clermont-Ferrand, Cottbus, Palm Springs, Premiers Plans czy Locarno.

Program:

W związku z okrągłymi urodzinami programu Studio Munka – SFP zaprasza do siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego na warszawskim Służewie 7 kwietnia o godzinie 18.00 na pokaz czterech krótkometrażowych fabuł:

  • Trójka do wzięcia, reż. Bartosz Konopka
  • Aria Diva, reż. Agnieszka Smoczyńska
  • Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, reż. Kuba Czekaj
  • Portret z pamięci, reż. Marcin Bortkiewicz

Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi dziennikarka Patrycja Wanat. Wszyscy reżyserzy zaprezentowanych fabuł mają na swoim koncie już pełnometrażowe debiuty fabularne, które z sukcesem zostały przyjęte na polskich i zagranicznych festiwalach.

Z kolei 9 kwietnia o godzinie 15.00 odbędzie się pokaz trzech zagranicznych fabuł, które w 2015 roku były nominowane do Oscara w kategorii Best Live Action Short Film:

  • Boogaloo & Graham, reż. Michael Lennox
  • Parvaneh, reż. Talkhon Hamzavi
  • The Phone Call, reż. Mat Kirkby (laureat Oscara 2015)

Filmy będą miały polskie i angielskie napisy. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

30 Minut kończy 10 lat! Studio Munka świętuje w Narodowym Instytucie Audiowizualnym 
7 i 9 kwietnia 2016 roku
Narodowy Instytut Audiowizualny
Warszawa

Dodaj komentarz