• 2016-04-01

Oscary designu

Firma Noti otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award. Zaprojektowane przez Tomka Rygalika siedzisko Tulli zostało uhonorowane w kategorii Product Design / Living Room and Bedrooms / Seatings. Wyboru dokonało 41 niezależnych ekspertów z całego świata.

Tomek Rygalik, siedzisko „Tulli”, zdjęcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomek Rygalik, siedzisko „Tulli”, zdjęcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

To trzeci Red Dot dla firmy Noti. Nagroda uważana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Przyznawana jest co roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Product Design, Design Concept, Communication Design.

Tegoroczne wyróżnienia są efektem oceny eksperckiej komisji, w skład której wchodziło 41 niezależnych specjalistów z całego świata: freelancerów, profesorów i związanych z designem dziennikarzy. Pod uwagę wzięto następujące cechy produktów: innowacyjność, wysoką jakość, funkcjonalność i ekologiczne podejście do procesu produkcyjnego.

Oficjalna gala rozdania nagród odbędzie się w Essen – wszystkie nagrodzone meble zostaną zaprezentowane na wystawie Design on Stage, której elementy po czterech tygodniach tradycyjnie staną się częścią stałej ekspozycji Red Dot Design Museum Essen.

Red Dot Award 2016
Oficjalna gala: 4 lipca 2016 roku
Organizator: Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR