Bez tytułu. Olej na płótnie

Do 10 kwietnia Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wystawę Bez tytułu. Olej na płótnie. Pokaz prezentuje twórczość artystów związanych ze środowiskiem krakowskim, których łączy przywiązanie do warsztatu malarskiego.

Edyta Sobieraj, „Będąc tam”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edyta Sobieraj, „Będąc tam”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści biorący udział w wystawie wywodzą się z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Drugą cechą, która ich łączy, jest związek z krakowską Galerią Dominika Rostworowskiego.

Dlaczego taki tytuł wystawy? Przyjęliśmy rolę kuratorów „ukrytych w cieniu płócien” po to, aby obrazy mogły wybrzmieć w pełni i autonomicznie. Wówczas to, co najważniejsze pozostaje nienazwane, niestrywializowane, nie sprowadza się do płaszczyzny jednego problemu. Kładziemy nacisk na szeroko pojętą tradycję malarską, dlatego zamysł wystawy ma swój „kręgosłup” w sztuce figuratywnej. Malarstwo jest jednym z tych nielicznych języków, gdzie w trakcie tworzenia ekspresja ręki spaja się z figurą myśli artysty. Wierzymy, że malarz poprzez swoją wrażliwość i proces malowania, może dotknąć tematów uniwersalnych, ponadczasowych oraz odnieść się do wartości, które są zawsze aktualne i dotyczą człowieka – piszą w katalogu wystawy Zbigniew Sprycha i Grzegorz Wnęk, artyści i jednocześnie kuratorzy ekspozycji.

Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem kilku galerii sztuki. Oprócz Częstochowy ekspozycja zostanie pokazana także w Olsztynie, Rzeszowie i Kiecach.

Artyści: Grzegorz Bednarski, Zbigniew Cebula, Andrzej Folfas, Andrzej Kapusta, Jarosław Kawiorski, Bogdan Klechowski, Janusz Matuszewski, Mirosław Sikorski, Edyta Sobieraj, Zbigniew Sprycha, Grzegorz Wnęk.

Bez tytułu. Olej na płótnie
Od 4 marca do 10 kwietnia 2016 roku
Kuratorzy: Zbigniew Sprycha, Grzegorz Wnęk
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR