Czy róża jest różą?

8 kwietnia Gdańska Galeria Miejska zaprasza na wernisaż wystawy Róża jest różą, na której Marta Branicka zaprezentuje swój najnowszy cykl rzeźb.

Rzeźba autorstwa Marty Branickiej, wystawa „Róża jest różą...” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rzeźba autorstwa Marty Branickiej, wystawa „Róża jest różą...” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W najnowszym cyklu rzeźb Marta Branicka łączy formy zaczerpnięte ze świata natury i świata konstruowanego przez człowieka. Artystka szuka biologicznych i industrialnych znaków w otaczającym nas krajobrazie zarówno naturalnym, jak i przekształconym przez człowieka.

Wykorzystanym formom nadaje równouprawnienie – nie budują względem siebie hierarchii i nie stanowią też wobec siebie opozycji. Powstałe w ten sposób hybrydy dekonstruują znaczenia pierwotnych formalnych inspiracji.

Tytuł wystawy Róża jest różą… został zaczerpnięty z wypowiedzi Gertrudy Stein, która w ten sposób apelowała o interpretowanie rzeczy takimi, jakie są, bez nadpisywania im dodatkowych znaczeń czy zniekształcania ich treści.

Marta Branicka – ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof Stanisława Radwańskiego. Od 1993 roku jest związana z Wydziałem Architektury i Wzornictwa gdańskiej ASP. Od 2002 roku pracuje jako adiunkt. Ma na swoim koncie wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw. Uczestniczyła w plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Kanadzie, Francji, Libanie i Meksyku

Marta Branicka, Róża jest różą…
Od 8 kwietnia do 22 maja 2016 roku
Wernisaż: 8 kwietnia 2016 roku, godzina 19.30
Kuratorka: Grażyna Tomaszewska-Sobko
Gdańska Galeria Miejska

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR