To i owo

8 kwietnia w Galerii Pod Piątką w Starym Sączu odbędzie się wernisaż prac Dawida Kędzierskiego. Na wystawę To i owo zaprasza Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.

„To i owo”, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„To i owo”, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wystawa uwzględnia złożony wymiar twórczości artysty. W pracach przeplatane są właściwe obrazom Kędzierskiego wątki autobiograficzne, punkowa stylistyka oraz wszechstronna obserwacja otaczającej nas rzeczywistości.

W większości jest to malarstwo intuicyjne, ale nie zamykam się w szufladkach doktryn artystycznych. Swobodnie operuję formą i eksperymentuję ze spoiwem, którego punktem wyjścia są farby przemysłowe (…). Prowokacja w mojej twórczości bywa lecz nie jest regułą. Jedyną prowokacją jest człowiek i jego istnienie – mówi o swojej twórczości sam autor.

Dawid Kędzierski – ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. W 2009 roku został uhonorowany nagrodą im. Jerzego Panka. Jest współzałożycielem międzynarodowej grupy artystycznej NAF. Należy do ZPAP okręgu Zakopane. Od 2011 roku prowadzi wraz z żoną Magdaleną autorską pracownię Inversja w Nowym Targu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Uprawia malarstwo, rzeźbę, rysunek i land art. Prace artysty znajdują się w zbiorach placówek kulturalnych oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, m.in. w: USA, Brazylii, Japonii, Ukrainie, Austrii i na Słowacji.

To i owo – wernisaż prac Dawida Kędzierskiego
8 kwietnia 2016 roku, godzina 17.30
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu
Galeria Pod Piątką w Starym Sączu

Dodaj komentarz