• 2016-03-30

ZAZ w Krakowie!

15 czerwca w Tauron Arenie Kraków wystąpi ZAZ, której głos określany jest mianem jednego z najpiękniejszych we współczesnej Francji.

ZAZ (źródło: materiały prasowe organizatora)

ZAZ (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ona może zaśpiewać wszystko i poruszy twoją duszę” – tak o Isabelle Geffroy, znanej na całym świecie jako ZAZ, powiedział wielki mistrz francuskiej piosenki Charles Aznavour. Z jednym ze swoich mistrzów piosenkarka zaśpiewała w duecie na znakomitej płycie Paris z 2014. Płycie dedykowanej stolicy Francji, do której przeniosła się ponad osiem lat temu, by spróbować artystycznej kariery. Poszczęściło się jej.

Najpierw zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, a później, nie chcąc popaść w rutynę, śpiewała na Montmartre, gdzie przyciągała coraz to więcej słuchaczy. Nie tylko wspaniałym głosem, lecz również atrakcyjnym repertuarem, w którym było też miejsce na piosenki Elli Fitzgerald, Yvesa Montanda, Edith Piaf, dla której pisał także wspomniany Charles Aznavour.

Pierwszą płytę wydała w 2010 roku i z miejsca osiągnęła sukces. Nie tylko we Francji, gdzie album ZAZ osiągnął status diamentowy, lecz także w Polsce, gdzie materiał został podwójnie platynowy. Pierwsze dwie płyty Francuzki sprzedały się łącznie w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy.

Każda płyta ZAZ osiągnęła w Polsce sukces, a każdy koncert przyciągał tłumy fanów. Jej ponowna wizyta w Polsce odbędzie się w ramach promocji wydanej w 2014 roku płyty Paris. W nagraniach albumu brał udział Quincy Jones, współtwórca sukcesu legendarnego albumu Michaela Jacksona Thriller.

W lutym 2016 roku francuska artystka podziękowała fanom za okazane jej wsparcie na ostatnim światowym tournée, wydając koncertowy zestaw Sur La Route, na którym znalazł się utwór Si jamais j’oublie.

ZAZ
15 czerwca 2016 roku
Tauron Arena Kraków

Dodaj komentarz