• 2016-03-30

Bloom i Makowiecki

Od spaceru filmowymi ścieżkami już 29 kwietnia zacznie się 9. PKO Off Camera. Na festiwalowej scenie pojawią się Daniel Bloom, producent muzyki elektronicznej i filmowej, oraz Tomek Makowiecki.

Daniel Bloom (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daniel Bloom (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uznanie Bloomowi przyniosły ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha: Wszystko co kocham, Nieulotne czy Tulipany (nagrana wspólnie z Leszkiem Możdżerem, za którą artyści otrzymali nominację do Orłów). Przez lata z Józefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex-Tangerine Dream) i Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering. Jesienią 2015 roku, nakładem Warner Music Poland, ukazał się jego solowy album producencki zatytułowany Lovely Fear. Na płycie wokalnie udzielili się Mela Koteluk, Gaba Kulka, Iwona Skwarek (Rebeka), Marsija (Loco Star), Jon Sutcliffe i Tomek Makowiecki. Album spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska dziennikarskiego.

Wiosną Daniel Bloom rusza w trasę. Podczas gali otwarcia PKO Off Camera będzie można usłyszeć najnowszy materiał z płyty Lovely Fear, a także utwory znane z wcześniejszych albumów artysty. Na scenie Daniela Blooma będzie wspierać Marsija i Tomek Makowiecki.

Daniel Bloom i Tomek Makowiecki
29 kwietnia 2016 roku
9. PKO Off Camera w Krakowie

Dodaj komentarz