Dagma Art Starters

Od 1 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Dagma Art w Katowicach można będzie oglądać wystawę Dagma Art Starters, na której znajdą się dzieła artystów młodego pokolenia. Ponad dziesięciu twórców zaprezentuje swoje najlepsze prace – głównie malarskie, ale nie zabraknie też rzeźb, video-artu i muzyki.

Tomasz Kołodziejczyk, „Nad rzeką” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Kołodziejczyk, „Nad rzeką” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Starannie wyselekcjonowane prace na wystawie są dziełami artystów zarówno stawiających pierwsze kroki w profesjonalnej karierze artystycznej, jak i tych, którzy mają na swoim koncie pokaźny dorobek wystaw zbiorowych i indywidualnych. Rozmaitość stylistyk poszczególnych dzieł sprawi, że każdy odwiedzający znajdzie na niej coś dla siebie.

Dagma Art Starters to wystawa zbiorowa i projekt, który ma na celu pomóc młodym artystom w dotarciu do szerokiej publiczności. Dla bardziej doświadczonych artystów jest to okazja, by pokazać jak dalece rozwinęła się ich sztuka. Wystawa jest skierowana nie tylko do osób zainteresowanych inwestowaniem w sztukę, jak ma to miejsce przy okazji wystaw bądź aukcji młodej sztuki, lecz do szerokiego grona odbiorców. Duża dawka wiedzy i kultury uzupełniona będzie przystępnymi opisami sylwetek artystów wraz z ich dziełami.

W wystawie wezmą udział: Bartosz Hadryś, Grzegorz Gruza, Joanna Krywult, Kamila Gruszecka, Klaudia Lata, Marcelina Groń, Michał Łach, Monika Brzegowska, Paula Golemo, Sylwester Stabryła, Tomasz Kołodziejczyk.

Podczas wernisażu muzykę na żywo zagra Natural Logarithm.

Dagma Art Starters
Od 1 do 16 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 1 kwietnia 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Sztuki Współczesnej Dagma Art
Katowice

Dodaj komentarz