• 2016-03-30

9. NETIA Off Camera

29 kwietnia w Krakowie rozpoczyna się 9. edycja festiwalu NETIA Off Camera. W filmach zaprezentowanych podczas festiwalu zobaczymy m.in. Jennifer Aniston oraz zdobywczynię tegorocznego Oscara Brie Larson.

„Cake”, reż. Daniel Barnz, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Cake”, reż. Daniel Barnz, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Za rolę w Cake Jennifer Aniston została nominowana do Złotego Globu. W filmie w reżyserii Daniela Barnza aktorka znana głównie z ról komediowych daje się poznać widzom z nowej, dramatycznej strony.

W sekcji Nadrabianie zaległości będziemy mieli okazję obejrzeć również inne, docenione przez widownie najważniejszych festiwali produkcje, które nie znalazły się w regularnej dystrybucji.

W Przechowalni numer 12 Destin Daniel Cretton z humorem i empatią opowiada o życiu tzw. trudnej młodzieży. Film zrealizowano według scenariusza wyróżnionego prestiżowym stypendium Nichollów Amerykańskiej Akademii Filmowej. W roli głównej Brie Larson.

W sekcji zobaczyć można będzie również Lato Sangaile. Dzieło Alanté Kavaïté to subtelna opowieść o narodzinach pierwszej miłości. Uczucia, tym razem zakazane, pojawiają się również w Belle. Film Ammy Asante porusza tematykę braku tolerancji. Reżyserka wykorzystuje prawdziwą historię czarnoskórej Dido Elizabeth Belle, nieślubnej córki oficera brytyjskiej floty. Bohaterka dziedziczy po ojcu pokaźny spadek, jednak z uwagi na kolor skóry wykluczona jest z życia towarzyskiego.

9. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego NETIA Off Camera
Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission
Od 29 kwietnia do 8 maja 2016 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR