• 2016-03-29

Spotkanie Młodych Amatorów Kina

9 kwietnia Kino Pod Baranami w Krakowie zaprasza na czwarte w tym roku Spotkanie Młodych Amatorów Kina. Z tej okazji odbędzie się pokaz filmu Mustang.

„Mustang”, reż. Deniz Gamze Ergüven, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Mustang”, reż. Deniz Gamze Ergüven, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Mustang to nominowany do Oscara debiut młodej turecko-francuskiej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw kobiet. Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie jednego z uczestników, a po pokazie odbędzie się rozmowa.

Prezentowany film to historia pięciu nieokiełznanych dziewczyn, pięciu żywiołów i jednego silnego pragnienia – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Mustang –  pokaz filmu
9 kwietnia 2016 roku, godz. 10.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz