• 2016-03-29

Joe Bonamassa | Blues Of Desperation

25 marca odbyła się premiera płyty Blues Of Desperation, której autorem jest Joe Bonamassa. Nowa propozycja nominowanego do Grammy  artysty to całkowicie premierowy materiał, który na nowo definiuje gatunek blues rocka.

Joe Bonamassa, „Blues Of Desperation” − okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Joe Bonamassa, „Blues Of Desperation” − okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Chcę, żeby ludzie usłyszeli jak ewoluuje muzyka, którą gram. Chcę być postrzegany jak artysta, który nie spoczywa na laurach, nie żyje tylko i wyłącznie swoimi osiągnięciami z przeszłości, ale ciągle idzie do przodu oraz dba o to, żeby jego muzyka rozwijała się i wciąż utrzymywała się na jak najwyższym poziomie – tłumaczy muzyk.

Album nagrywany był w przeciągu pięciu dni w Nashville Grand Victor Sound Studios (wcześniej znane jako RCA Studio A) pod czujnym okiem wieloletniego producenta Bonamassy, Kevina Shirley’a, a w sesji brali udział między innym perkusiści Anton Fig, Greg Morrow, basista Michael Rhodes, klawiszowiec Reese Wynans.

Nowy album Joe Bonamassy jawi się jako najbardziej zróżnicowany i najodważniej zrealizowany krążek w jego dotychczasowej karierze. Obok mocnych klasycznych bluesowych dźwięków zawiera także eleganckie i emocjonalne ballady oraz utwory typowo akustyczne. Mianownikiem wspólnym jest jak zwykle doskonale brzmiąca gitara.

Na płycie nie zabraknie bardzo długich solówek, pozwoliliśmy sobie nawet na małe jamowanie w trakcie utworów – oddajemy pokłon Jeffowi Beckowi i Ericowi Claptonowi z okresu lat 70. i myślę, że ludzie, nie tylko ześwirowani na punkcie gitary ale także zwykli fani muzyki, tacy jak ja, pokochają Blues Of Desperation – podsumowuje Bonamassa.

Joe Bonamassa | Blues Of Desperation
25 marca 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz