• 2016-03-29

Nowy film Anety Kopacz

Za nami premiera najnowszego dokumentu Anety Kopacz pt. Ja, inaugurującego pierwszą ogólnopolską kampanię edukacyjną Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą.

„Ja”, Aneta Kopacz, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ja”, Aneta Kopacz, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Podczas realizacji filmu szukałam emocji, które uruchomią widza do zadania sobie pytań, wymagających przemyślanych odpowiedzi. Problem choroby nowotworowej staje się bowiem powszechny. Badania wskazują, że co trzeci z nas zachoruje na raka. Już nie tylko uwarunkowania genetyczne mają wpływ na zdrowie, coraz bardziej decydujący jest styl życia. Ludzie, którzy nagle zostali wyrwani z codzienności i postawieni w obliczu trudnej, często granicznej sytuacji, widzą więcej, zyskują przestrzeń na refleksje. Zastanawiam się, czy my, teoretycznie zdrowi, potrafimy skorzystać z ich mądrości, czy jesteśmy na to gotowi… – mówi Aneta Kopacz,dokumentalistka nominowana do Oscara za film Joanna.

Celem Kampanii jest zwiększanie świadomości na temat roli specjalistycznego żywienia w chorobie, zwłaszcza onkologicznej oraz edukowanie na temat żywienia medycznego jako integralnej części leczenia. Program wsparły wszystkie najważniejsze towarzystwa naukowe oraz wiele organizacji pacjenckich.  Ja można obejrzeć już na kanale YouTube.

Ja
Reż. Aneta Kopacz
Premiera: 22 marca 2016 roku

Dodaj komentarz