NatalyaO. Freak Show

Od 5 kwietnia mia ART GALLERY we Wrocławiu zaprasza na wystawę NatalyaO. Freak Show. Znajdą się na niej obrazy oraz grafiki autorstwa Natalii Okoń.

Natalia Okoń-Rudnicka, „Woman's Word” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Okoń-Rudnicka, „Woman's Word” (źródło: materiały prasowe organizatora)

mia ART GALLERY zaprasza na kolejną wystawę – portretów ciąg dalszy, jednak z zupełnie innej perspektywy. To raczej obserwacja i ilustracja stanów świadomości w wykonaniu Natalii Okoń-Rudnickiej, jak krzywe zwierciadło pokazująca wszystko to, co chcemy ukryć.

Dla mnie samej każdy nowy obraz jest swego rodzaju niewiadomą. Sięgam po omacku do fragmentów, szumów, zlepów i ciągów otaczającego nas świata – współczesnego i minionego. Fragmenty te nieustannie zbieram i przechowuję, aby dojrzały i znalazły nowy sens w odniesieniu i pośród innych. Składam je w graficzne kolaże, nadaję im nowe imię-tytuł i dopiero wówczas obraz staje się kolejnym realnym bytem. Każdy z tych bytów jest swoistą ilustracją jaźni, sposobem na przetrawienie przeze mnie zastanej rzeczywistości. To również trochę obrazek z kozetki psychoanalityka – przepracowany i pokazany kawałek mojego życia – mówi Natalia Okoń-Rudnicka.

Charakterystyczny dla horrorów tytuł wystawy wskazuje, że pomimo jasnych kolorów i swobodnej kreski, wesoło raczej nie będzie. Freak Show odnosi się do serii obrazów powstałych na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy.

Natalia Okoń-Rudnicka, NatalyaO. Freak Show
Od 5 do 16 kwietnia 2016 roku
mia ART GALLERY
Wrocław

Dodaj komentarz