• 2016-03-25

Żony w pracy

21 marca odbyła się premiera nowej płyty duetu LXMP (Zabrodzki/Moretti). Można powiedzieć, że najnowsza płyta LXMP jest próbą odnalezienia punktu idealnej równowagi pomiędzy muzyką piękną i nieznośną.

LXMP, „Żony w pracy ” – okładka albumu (materiały prasowe wydawcy)

LXMP, „Żony w pracy ” – okładka albumu (materiały prasowe wydawcy)

Muzyka zespołu jest przede wszystkim hołdem dla prawdziwych bohaterów ery tuż-przedkosmicznej: Dicka Hymana i Mary Mayo, Oscara Niemeyera i Lucio Costy, Michelangelo Borettiego i Gregorio Lavandiniego. Hołdem dla osobników utopijnie wierzących w ludzkość. Hołdem dla maszyn ze wschodu (Korg) i zachodu (Moog). Hołdem dla pracujących żon – Anny i Zofii. Jednak Żony w pracy oprócz bycia hołdem hołdów, przynoszą również, a nawet przede wszystkim, jedno pytanie z gruntu fundamentalne – Jak wy to będziecie grać na żywo?.

  • Piotr Zabrodzki – syntezatory, organy, inne
  • Macio Moretti – perkusja, bas syntezator, inne

LXMP to duet, który powinien być trio albo kwartetem, ale muzycy zdecydowali, że wolą grać we dwójkę. Założony w 2009 z miłości do syntezatorów (Korg MS-20) przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego szybko zdewaluował ich poprzedni duet 60 Minut Projekt stając się pełnoprawnym zespołem. Przez 7 lat działalności wydali 2 płyty w duecie, 3 płyty (i jedną kasetę) z gośćmi (Chad Popple, Kazuhisa Uchihashi, Tabata Mitsuru, Clayton Thomas) i jedną ręcznie tłoczoną 4-calówkę z kolegami (jako Napalm Of Death). W marcu 2016 Lado ABC wydało ich najnowszą płytę zatytułowaną Żony w pracy, będącą odpowiedzią na palące pytanie czy jesteśmy sami w kosmosie i czy w ogóle warto się męczyć.

LXMP | Żony w pracy
21 marca 2016 roku
Lado ABC

Dodaj komentarz