10. IN OUT Festival – nabór zgłoszeń!

23 i 24 kwietnia odbędzie się 10. IN OUT Festival. Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na najlepsze eksperymenty, prace wideo, dokumenty i animacje. Tematem jubileuszowej edycji festiwalu jest teatralność. Prace można nadsyłać do 27 marca. Filmy mogą być zrealizowane dowolną techniką, czas trwania nie powinien przekraczać 20 minut, rok produkcji powinien mieścić się w przedziale między 2014 a 2016 rokiem.

„10. IN OUT Festival” – plakat (materiały prasowe organizatora)

„10. IN OUT Festival” – plakat (materiały prasowe organizatora)

Nagrody:

  • I nagroda 5000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka,
  • II nagroda 4000 zł ufundowana przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia,
  • trzy wyróżnienia honorowe

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronach festiwalu i CSW Łaźnia.

IN OUT Festival jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia organizowanym od 2005 roku. Celem tegorocznej edycji festiwalu jest przyjrzenie się czym jest teatr i teatralność dla twórców wizualnych, a czym wideo i filmy dla twórców teatralnych. Jak zmienia się funkcja teatru w polu oddziaływania nowych mediów? Czy i w jaki sposób strategie teatralne pracują w zetknięciu z innymi mediami? A także: w jaki sposób można teatralizować ruchomy obraz?

W ramach festiwalu organizowany jest otwarty, międzynarodowy konkurs na najlepsze eksperymenty, prace wideo, dokumenty, animacje. Konkurs jest dwuetapowy. Jury I etapu konkursu do 8 kwietnia 2016 wybierze 20 artystów, których prace zostaną zakwalifikowane do II etapu konkurs. Artyści nominowani do II etapu zostaną zaproszeni na Festiwal do Gdańska. Prace zakwalifikowane do II etapu konkursu będą prezentowane podczas przeglądów i wystawy w Łaźni 1 i Łaźni 2.

Kuratorzy 10. IN OUT Festival 2016:

Jolanta Woszczenko – kuratorka, historyczka, obecnie doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, pisze pracę na temat filmu eksperymentalnego i wideo. Z IN OUT Festival związana od 2009 roku, od 2012 roku jako jego kuratorka. W CSW Łaźnia prowadzi również cykl comiesięcznych przeglądów i spotkań z artystami i kuratorami z Polski i zagranicy z zakresu filmu eksperymentalnego i sztuki wideo Parakino.

Piotr Morawski – kulturoznawca, historyk kultury. Pracuje w redakcji „Dialogu” i w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim; współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, ostatnio przy projekcie Teatr publiczny. Przedstawienia 1765–2015 oraz przy tworzeniu elektronicznej encyklopedii teatru polskiego. Zajmuje się kulturową historią widowisk. Pisuje też o teatrze współczesnym oraz jego społecznych i kulturowych uwikłaniach.

10. IN OUT Festival
23–24 kwietnia 2016 roku
CSW Łaźnia 1 (Gdańsk – Dolne Miasto) – przeglądy prac konkursowych
CSW Łaźnia 2 (Gdańsk – Nowy Port) – wystawa i przegląd prac pozakonkursowych w KinoPorcie

Dodaj komentarz