• 2016-03-24

Muzyczna Gra Miejska

8 i 9 kwietnia odbędzie się Muzyczna Gra Miejska na Grochowskiej. Jest to nietypowy prezent Orkiestry Sinfonia Varsovia dla mieszkańców Warszawy. Gra została podzielona na trzy części – dla uczniów, dla odważnych oraz rodzinną. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

„Muzyczna Gra Miejska na Grochowskiej ” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Muzyczna Gra Miejska na Grochowskiej ” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W piątek 8 kwietnia Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza uczniów oraz nauczycieli ze szkół gimnazjalnych z Pragi-Północ i Pragi-Południe do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie gry. Dźwięki muzyki, bo pod takim hasłem uczestnicy będą rozwiązywać zadania oraz zagadki, to podróż po świecie muzyki i historii. Zadaniem uczestników będzie skompletowanie brakujących części partytury.

Następnego dnia na mieszkańców Warszawy czekać będą dwie kolejne odsłony wydarzenia. W sobotę 9 kwietnia odbędzie się gra dla wszystkich chętnych. W 3-5 osobowych drużynach uczestnicy gry Wszystko gra! wcielą się w rolę zespołów muzycznych, a ich zadaniem będzie odnalezienie zagubionych instrumentów.

Tego samego dnia po zmroku, w ostatniej, nocnej odsłonie – gry tylko dla odważnych: Gabinet doktora Mocartewicza, gracze będą musieli odnaleźć zaginione prace naukowe doktora Mocartewicza, którego eksperymenty miały doprowadzić do zwiększenia u ludzi doznań słuchowych.

Podczas zabawy na świeżym powietrzu oraz w niektórych budynkach przy Grochowskiej 272 uczestnicy poznają szczegóły z historii budynków, zapoznają się z działalnością Orkiestry Sinfonii Varsovii oraz poszerzą swoją wiedzę z zakresu muzyki. Wszystko w formie pełnej muzyki gry terenowej, podczas której uczestnicy będą wykonywać określone zadania oraz rozwiązywać zagadki. Udział w grze będzie również doskonałą okazją do zwiedzenia zabytkowych budynków w ich pierwotnym stanie, gdyż niebawem siedziba Orkiestry zostanie rozbudowana, a części zabytkowe odrestaurowane.

Na uczestników Muzycznej Gry Miejskiej na Grochowskiej będą czekały atrakcyjne nagrody – bony podarunkowe, vouchery do parku trampolin, bilety do kina oraz zestawy gier planszowych. Dla tych, którzy znajdą się na podium przewidziane są również płyty CD z muzyką Sinfonii Varsovii. Udział w Muzycznej Grze Miejskiej na Grochowskiej jest bezpłatny – wymagane są wcześniejsze zapisy. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Muzyczna Gra Miejska na Grochowskiej
8 kwietnia 2016 roku, godz. 11.00–14.00
9 kwietnia 2016 roku, godz. 11.00
Orkiestra Sinfonia Varsovia

Dodaj komentarz