• 2016-03-22

Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie

Od 24 do 30 kwietnia będzie trwał XXII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy wystąpią gwiazdy jazzu z Ameryki Południowej.

„XXII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„XXII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie to jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Polsce. W jego ramach odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów – gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia.

Festiwal objęty jest patronatem UNESCO i odbywa się w ramach Światowego Dnia Jazzu.

Tegoroczną, XXII edycję Festiwalu zainauguruje swoim najnowszym projektem zdobywca nagrody Grammy (najlepsza ilustracyjna ścieżka muzyczna w formach wizualnych do Oskarowego filmu Birdman) Antonio Sanchez. Artysta po raz pierwszy wystąpi w Krakowie. Również po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi genialny kubański pianista Alfredo Rodriguez.

30 kwietnia festiwal będzie czynnie uczestniczył w obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Jazzu, ogłoszonym przez UNESCO. W tym dniu planowane są koncerty, warsztaty, spotkania, happeningi i wystawa, a także relacja z uroczystego koncertu odbywającego się z okazji centralnych obchodów dnia jazzu w Waszyngtonie, co pozwoli na szerszą promocję wydarzenia.

Publiczność festiwalowa będzie miała okazję wysłuchać różnorodnych stylistycznie projektów. Jak co roku odbędą się także międzynarodowe muzyczne spotkania artystów festiwalu (tytułowych „starych i młodych”) w ramach wspólnych jam sessions (Klub Piec Art).

Organizator festiwalu, Stowarzyszenie Jazzowy Kraków, będzie w tym roku reprezentował Polskę na największym europejskim wydarzeniu jazzowym – targach Jazzahead w Bremie.

Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie
Od 24 do 30 kwietnia 2016 roku
Stowarzyszenie Jazzowy Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR