• 2016-03-22

Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie

Od 24 do 30 kwietnia będzie trwał XXII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy wystąpią gwiazdy jazzu z Ameryki Południowej.

„XXII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

„XXII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie to jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Polsce. W jego ramach odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów – gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia.

Festiwal objęty jest patronatem UNESCO i odbywa się w ramach Światowego Dnia Jazzu.

Tegoroczną, XXII edycję Festiwalu zainauguruje swoim najnowszym projektem zdobywca nagrody Grammy (najlepsza ilustracyjna ścieżka muzyczna w formach wizualnych do Oskarowego filmu Birdman) Antonio Sanchez. Artysta po raz pierwszy wystąpi w Krakowie. Również po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi genialny kubański pianista Alfredo Rodriguez.

30 kwietnia festiwal będzie czynnie uczestniczył w obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Jazzu, ogłoszonym przez UNESCO. W tym dniu planowane są koncerty, warsztaty, spotkania, happeningi i wystawa, a także relacja z uroczystego koncertu odbywającego się z okazji centralnych obchodów dnia jazzu w Waszyngtonie, co pozwoli na szerszą promocję wydarzenia.

Publiczność festiwalowa będzie miała okazję wysłuchać różnorodnych stylistycznie projektów. Jak co roku odbędą się także międzynarodowe muzyczne spotkania artystów festiwalu (tytułowych „starych i młodych”) w ramach wspólnych jam sessions (Klub Piec Art).

Organizator festiwalu, Stowarzyszenie Jazzowy Kraków, będzie w tym roku reprezentował Polskę na największym europejskim wydarzeniu jazzowym – targach Jazzahead w Bremie.

Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie
Od 24 do 30 kwietnia 2016 roku
Stowarzyszenie Jazzowy Kraków

Dodaj komentarz