• 2016-03-22

Upcycling Show

2 kwietnia Institute Design of Kielce zaprasza na całodniowe wydarzenie z cyklu Ślady pt. Upcycling Show. Będą to warsztaty dla dorosłych i dla dzieci, niewielka wystawa oraz wykład z bioniki, który będzie dotyczyć rozwiązań we wzornictwie, sztuce i architekturze zaczerpniętych ze świata przyrody.

„Upcycling Show” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Upcycling Show” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bionika jest metodą projektową, która przekłada zjawiska i struktury natury na potrzeby projektowania. Warsztaty oraz wykład poprowadzi Tomasz Wójcik – wykładowca z Pracowni Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. W zajęciach będą pomagać studenci ASP.

W strefach warsztatowych dla najmłodszych dzieci będą mogły budować kopuły lub inne duże formy z tekturowych kształtek w zgodzie z materiałem i geometrią kształtowania. W strefach dla dorosłych, pod okiem Tomasza Wójcika i jego studentów, uczestnicy stworzą z udostępnionych materiałów w duchu metody recycling meble lub lampy. Zainspirują się przy tym strukturami zaczerpniętymi ze świata przyrody.

W przestrzeni Institute of Design Kielce zaprezentowane zostaną przedmioty zaprojektowane przez Tomasza Wójcika. Wśród nich będzie można oglądać fotel Funplastic stworzony z zakrętek i pasków zaciskowych oraz wykonany, tak jak i lampy Virus Funplastic, z zakrętek w duchu zrównoważonego rozwoju.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy zarówno na warsztaty dla dzieci, jak i na warsztaty dla dorosłych.

Upcycling Show
Wydarzenie z cyklu Ślady
2 kwietnia 2016 roku
Wykład: godz. 11–12.30
Warsztaty: godz. 14–17.30
Institute of Design Kielce

Dodaj komentarz