15. Fotofestiwal w Łodzi – Znamy daty oraz program!

15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Fotofestiwal w Łodzi rozpocznie się 9 czerwca. Tematem przewodnim festiwalu będzie doświadczenie, które od samego początku nierozerwalnie związane jest z fotografią – podróż oraz różne formy jej zapisu i prezentacji.

15. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Fotofestiwal w Łodzi, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

15. Międzynarodowy Festiwal Fotografii Fotofestiwal w Łodzi, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Temat główny Hit the Road: Fotografowie w drodze przybliży nie tylko urok szablonowej fotografii pocztówkowej, ale również formy, które ją przekraczają – fotografię konceptualną, dziennikarską i dokumentalną.

Będzie można przyjrzeć się dziełom Roberta Rauschenberga, współtwórcy pop-artu, oraz fotografiom Davida „Chima” Seymoura, jednego z założycieli znanej na całym świecie agencji fotograficznej Magnum Photos. Wystawy spięte tematem Hit the Road kuratoruje Alison Nordström, dyrektor artystyczna Fotofestiwalu, wieloletnia kuratorka George Eastman House w Rochester.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi to także pokazy slajdów, ponad trzydzieści wystaw w sekcji Offroad (m.in. fotografie Zdzisława Beksińskiego), przegląd portfolio, wystawa Grand Prix, warsztaty fotograficzne i fotospacery oraz duża sekcja poświęcona książkom fotograficznym (Fotograficzna Publikacja Roku czy prezentacja książek biorących udział w konkursie Aperture Foundation Photobook Awards). Festiwal wraca także – we współpracy z Transatlantykiem – do programu filmowego. Zostaną zaprezentowane najciekawsze i najświeższe pozycje filmowe o fotografach i fotografii.

15. Międzynarodowy Festiwal Fotografi Fotofestiwal w Łodzi
Od 9 do 19 czerwca 2016 roku
Łódź

Dodaj komentarz