• 2016-03-21

Songs from Yesterday

8 kwietnia w Starym Maneżu w Gdańsku odbędzie się koncert Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio. Muzycy zaprezentują utwory z albumu Songs from Yesterday. Na program koncertu złożą się covery najpiękniejszych muzycznych standardów w nowych, jazzowych aranżacjach.

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin stworzyli wspólnie wyjątkowy album z serii Great American Songbook. Muzycy postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Stevie Wondera. Wydawnictwo promują: This Is Not America w oryginale wykonane przez Davida Bowiego i Pata Metheny’ego, Lovely Day Billa Withersa i Tears In Heaven, jak również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność.

Zawsze staram się wyciągnąć z kompozycji to, co jest ich istotą, przeżyć wyjątkowe chwile, w których spoglądamy na rzeczy z pozoru malutkie, spowszedniałe – powiedział Mieczysław Szcześniak.

Mieczysław Szcześniak nagrał siedem solowych płyt, zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika i odebrał aż trzy Fryderyki. Słuchacze docenili jego talent i ciekawą barwę głosu. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane.

Zrealizowaliśmy ten projekt nie po to, żeby zrobić coś lepiej, ale żeby przefiltrować te legendarne dla nas piosenki przez naszą wrażliwość. Takim, a nie innym wyborem chcieliśmy uniwersalnie potraktować przeszłość. Songs From Yesterday to spojrzenie na to, co dla nas było i jest ważne, inspirujące. Sięgnęliśmy po numery, które są kamieniami milowymi muzyki, ale bardzo ważne były też historie, które opowiadają – mówi Krzysztof Herdzin.

Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem. W różnych muzycznych rolach pojawił się aż na dwustu płytach, z czego szesnaście pokryło się złotem, a trzy platyną. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu Finding Neverland, a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor / aranżer roku.

Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio | Songs from Yesterday
8 kwietnia 2016 roku, godz. 20.00
Stary Maneż w Gdańsku

Dodaj komentarz