• 2016-03-21

Miłość i władza

15 kwietnia ukaże się premierowy album Lady Pank Miłość i władza. Jest to materiał, który grupa przygotowała w 35-lecie działalności.

Lady Pank i Olga Bołądź (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lady Pank i Olga Bołądź (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Album Miłość i władza zawiera 10 premierowych utworów. Tradycyjnie są to kompozycje Jana Borysewicza, założyciela i lidera Lady Pank. Za warstwę tekstową tym razem odpowiadają Wojciech Byrski oraz Bogdan Olewicz.

Jan Borysewicz: Z Wojtkiem Byrskim pracowałem już przy mojej nowej płycie projektu Jan Bo. Od razu świetnie się zrozumieliśmy, poczułem w nim ten sam potencjał i talent, który cechował Andrzeja Mogielnickiego, dlatego powierzyłem mu również teksty na płytę Lady Pank. A Bogdan Olewicz to pewna i uznana marka. On też zaznaczył swój ślad na płycie, pisząc dwa znakomite teksty.

Janusz Panasewicz: Płyta Miłość i władza to według mnie typowe Lady Pank. Nie wyważamy otwartych drzwi, nikt od nas nie oczekuje rewolucji. To, co obserwuję obecnie na koncertach, które gramy z okazji 35-lecia, to istny powrót do źródeł. Ludzie śpiewają ze mną wszystkie piosenki od początku do końca, znając każde słowo, każdy charakterystyczny moment itd. Na koncertach widzę trzy pokolenia fanów i to jest w tym najpiękniejsze. Nowa płyta na pewno nie zawiedzie tzw. starych fanów, bo jest na niej solidna dawka typowej ladypankowej energii i poetyki.

Teledysk wyreżyserował Pascal Pawliszewski, a główną rolę zagrała aktorka Olga Bołądź.

Lady Pank | Miłość i władza
15 kwietnia 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz