• 2016-03-19

Rusza druga edycja konkursu My Street Films

Zadaniem uczestników konkursu My Street Films jest stworzenie krótkich filmów dokumentalnych na temat swojej okolicy, które złożą się potem na filmową mapę Polski. Najciekawsze filmy zostaną pokazane w trakcie 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Filmy konkursowe można zgłaszać do 27 kwietnia.

My Street Films, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

My Street Films, logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy projekt My Street Films skierowany jest zarówno do profesjonalistów, studentów, jak i amatorów, którzy pragną pokazać fragment swojej codzienności lub chcą podzielić się niezwykłymi historiami związanymi z bliską im okolicą. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nakręcić 10-minutowy film dokumentalny, opowiadający historię dowolnie wybranego miejsca. Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a ich twórcy otrzymają karnety na cały festiwal.

Dokładny regulamin konkursu oraz instrukcja, jak zgłosić film, znajdują się na stronie internetowej konkursu. Wystarczy się zalogować, wypełnić formularz i przesłać film.

Pierwsza edycja My Street Films skupiała się na ulicach Pragi i Londynu, których historie i atmosfera zostały uchwycone w nadesłanych filmach, naniesionych później na mapę tych miast. Sukces pierwszej edycji spowodował rozszerzenie projektu poza granice Pragi i Londynu i odkrywanie innych miast Polski, Słowacji, Czech i Węgier.

Polskim organizatorem jest Krakowska Fundacja Filmowa.

My Street Films
Termin nadsyłania zgłoszeń: 27 kwietnia 2017 roku

Dodaj komentarz